Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2018/2019

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników. 
  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji papierowej na ręce dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21 (wtorek, czwartek, piątek 8.00 - 13.00)

  >> więcej
 • TYLKO DANCE MA SENS 2018

  "Tylko Dance Ma Sens"... 5 kwietnia 2019

  Młodzieżowy Dom Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki zapraszają amatorskie zespoły taneczne, duety i solistów z Kalisza i regionu południowej Wielkopolski do udziału w REGIONALNYCH SPOTKANIACH TANECZNYCH "Tylko Dane Ma Sens" - 5 kwietnia 2019 (piątek) na scenie CKiS. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE, do pobrania także KARTA ZGŁOSZENIA. Na zgłoszenia czekamy do 22 marca, każda placówka / instytucja może delegować max. 5 zespołów, prezentacje solowe i duety nie podlegają limitom.


  a tak się bawiliśmy rok temu ...

   

  >> więcej
 • XVII Kaliski Konkurs Piosenki - eliminacje w marcu!

  Zapraszamy do udziału w XVII Kaliskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 
  o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza w roku szkolnym 2018/2019.
  FINAŁ 24 maja 2019 w CKiS w Kaliszu

  Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu we współpracy z Centrum Kultur i Sztuki, Młodzieżowym Domem Kultury oraz Urzędem Miasta Kalisza.
  Celem konkursu jest m.in. propagowanie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, rozwijanie pasji i zainteresowań wokalnych, popularyzacja piosenek wykonywanych w języku polskim o tematyce dziecięcej i młodzieżowej o wartościach wychowawczych. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE

  >> więcej
 • 19. Konkurs Piosenki Przedszkolaków z "niespodzianką" - 16 kwietnia 2019

  MDK zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (urodzone po 2011 roku) do udziału w 19. KONKURSIE PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW. Tytułowa niespodzianka to szansa dla UWAGA! solistów na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego 24. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej CZERWONAK 2019. Konkurs odbędzie się 16 kwietnia 2019 r. w siedzibie MDK, ul. Fabryczna 13 - 15. Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

  >> więcej
 • Pejzaże Kalisza - KULISIEWICZ I JA...prace do 20 maja

  Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Pejzaże Kalisza - KULISIEWICZ I JA"Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo z dwóch powodów. Po pierwsze organizowana jest w ramach obchodów Roku Tadeusza Kulisiewicza, a po drugie Prezydent Miasta Kalisza objął konkurs honorowym patronatem. Wystarczy wykonać pracę poświęconą Kaliszowi, w dowolnej technice, ale zachęcamy do technik graficznych i rysunkowych, stosowanych przez Mistrza Kulisa, na formacie nie mniejszym niż A3 i dostarczyć do MDK do 20 maja 2019 r.. Czekamy na prace ze szkół podstawowych i średnich, również artystycznych, placówek oświatowych i kulturalnych oraz uczestników indywidualnych. Otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród nastąpi w czerwcu w Młodzieżowym Domu Kultury. O przyznanych nagrodach i wyróżnieniach laureaci zostaną poinformowani oddzielnym pismem. Werdykt jury zamieścimy także na stronie. Regulamin konkursu w załączeniu.

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której się znajdą wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie

   

  >> więcej