Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków - rozstrzygnięty

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której znajdą się wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie

   

  Edycja 2020/2021 - WYNIKI FINAŁU znajdziecie  TUTAJ

  >> więcej
 • 20 Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych w MDK...wyniki po MAJÓWCE!

  Z ogromną radością informujemy, że wzorem lat ubiegłych, odbędą się w MDK jubileuszowe XX Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych, na które zapraszamy przedszkolaki z Kalisza i okolic. Nie martwcie się zadbamy o to, aby sprostać wszystkim wymogom sanitarnym. Placówki biorące udział w prezentacjach będą zapraszane w odstępach czasowych tak, aby dzieci z różnych przedszkoli nie spotykały się. Pragniemy, aby udział w prezentacjach był dla wszystkich wspaniałą przygodą oraz dał możliwość do zaprezentowania aktorskich talentów. Na zgłoszenia czekaliśmy do 25 marca i doczekaliśmy się :), wpłynęło 10 kart.

  PREZENTACJE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH "O nagrodę Pluszowego Misia"organizujemy dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Tematyka inscenizacji, adaptacji prozy lub poezji, widowiska słowno-muzycznego jest dowolna. Czas prezentacji to około 10 min. Każde przedszkole (lub "0") z Kalisza i okolic może wystąpić z jednym przedstawieniem w dwóch kategoriach. Masz pytanie o szczegóły, napisz do Organizatora Imprez MDK na adres: magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl

  REGULAMIN  w załączeniu.

  Fotorelację z 20. Prezentacji Teatrzyków Przedszkolnych MDK 2021 znajdziecie TUTAJ! Zapraszamt także na MDKowski FACEBOOK, zamieścimy tam wszystkie filmiki z tegorocznych występów.

   

  >> więcej
 • Konkurs Piosenki Przedszkolnej ONLINE! do 10 maja 2021 r.

  Dla wszystkich utalentowanych muzycznie przedszkolaków, już po raz drugi w jego 20 - letniej historii, przygotowaliśmy propozycję Konkursu Piosenki Przedszkolnej ONLINE.

   

  Aby wziąć udział w muzycznych szrankach: solo lub z zespołem należy przesłać drogą elektroniczną lub przynieść osobiście do MDK nagranie wykonywanej przez dzieci piosenki. Możecie ją nagrać zarówno w domu, jak i w przedszkolu. W zeszłym roku kilkoro dzieci podjęło wyzwanie, a piękne muzyczne pocztówki mogliśmy oglądać i słuchać w sieci: na naszej stronie i fanpagu. Mamy nadzieję, że w tym roku również przedszkolaki nas nie zawiodą. Serdecznie zachęcamy. Regulamin i karty zgłoszenia w załączeniu. Macie czas do 10 maja 2021 r..

  >> więcej
 • Konkurs Plastyczny na GRAFFITI - do 21 maja 2021

   

  Zaprojektuj graffiti, wygraj konkurs, a my stworzymy Ci warunki do realizacji Twojego projektu!


  Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Sekcją Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kaliszu zapraszają dzieci, młodzież i młodych duchem dorosłych:) do udziału w Konkursie Plastycznym na projekt i realizację GRAFFITI "Plan na zdrowie". Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza w ramach VIII Kaliskiego Tygodnia Zdrowia 2021 pod hasłem "Z pasją po zdrowie".

   

  Na Wasze projekty, pasjonaci sztuki i zdrowia, czekamy do 21 maja 2021 r.. Wszystkie szczegóły znajdziecie w załączonym Regulaminie. Chętnie też odpowiemy na pytania, piszcie na adres organizatora imprez MDK: magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl.

  >> więcej
 • Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki - rozstrzygnięty!

  Każdego roku, w lutym, obchodzimy Światowy Dzień Kota. W MDK cieszy on się dużym zainteresowaniem, przed laty w temat wkręciło nas IV LO i jego nauczycielka p. Katarzyna Fijołek :). W tym roku, z tej okazji, zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i placówek z Kalisza i powiatu kaliskiego do udziału w konkursie plastycznym "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki", którego bohaterami mogą być oczywiście koty, ale i inni przedstawiciele fauny.

   

  WYNIKI Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, FUTRZAKI i inne zwierzaki" znajdziecie TUTAJ!

   

   

  Czy wiecie, że w Polsce koty żyją w około 30% gospodarstw domowych?

  >> więcej
 • Pejzaże Kalisza...prace do 25 maja 2021 r.

  Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Pejzaże Kalisza - ZABYTKI". Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja odbędzie się już na "normalnych warunkach". A więc prosimy o wykonanie pracy poświęconej Kaliszowi, w dowolnej technice, na formacie nie mniejszym niż A3 i dostarczenie jej  do MDK osobiście lub pocztą do 25 maja 2021 r.. Czekamy na prace ze szkół podstawowych i średnich, również artystycznych, placówek oświatowych i kulturalnych oraz uczestników indywidualnych. O przyznanych nagrodach i wyróżnieniach laureaci zostaną poinformowani na wskazane adresy. Werdykt jury zamieścimy także na stronie. Regulamin konkursu w załączeniu.

  >> więcej
 • 20. Konkurs Plastyczny "Wolność bez nałogów" rozstrzygnięty

   

  Już po raz dwudziesty :) Miasto Kalisz i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów". Ten rok jest szczególny, wszystkie nasze aktywności, nawet te artystyczne, zdeterminowane są zagrożeniem epidemicznym i reżimem sanitarnym. Wykorzystajmy to do jeszcze większej promocji zdrowego i higienicznego stylu życia.

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kaliskich szkół podstawowych i średnich także artystycznych, oraz wychowankowie placówek oświatowo - wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne. Prace należy dostarczyć do MDK ul. Teatralna 3 do 9 listopada, uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia w Galerii SZATNIA MDK. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na stronie.

  WYNIKI 2020 TUTAJ, a tak wyglądało podsumowanie projektu w 2019 r. ... TUTAJ

  >> więcej
 • Dzieci teeeż bajki piszą... rozstrzygnięty!

  W listopadzie 2020 zaprosiliśmy uczniów klas 3 - 6 szkół podstawowych do wzięcia udziału w nowym MDKowskim konkursie literackim i trochę :) plastycznym pt. "Dzieci też bajki piszą". Zadaniem uczestników było napisanie bajki!!! A ponieważ wielkimi krokami zbliżaliśmy się wtedy do Mikołajek, Świąt Bożego Narodzenia i końca Roku, takie też miały być tematy prac. Na efekty, zgodnie z REGULAMINEM, czekaliśmy do końca grudnia. Dziękujemy za dostarczone prace, jest ich spora kupka ale... postanowiliśmy przedłużyć termin rozstrzygnięcia Konkursu o czas ferii. Wykorzystajcie swój wolny czas twórczo, dajcie się ponieść wyobraźni i przenieście nas w magiczny świat: tańczących choinek, zwariowanych bałwanków, gadających prezentów, duszków świątecznych, śniegu słodkiego jak bita śmietana i gwiazdkowróżek spadających z nieba. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE.

   

  Wyniki KONKURSU TUTAJ!

  >> więcej