Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2022/2023

   

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników.

  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji elektronicznej do przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21 (poniedziałek 13.00 - 16.45, wtorek 10.00 - 13.30, środa 13.00 - 18.30,  czwartek i piątek 8.00 - 13.30). Mozna się również kontkatować mailowo: magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl

  >> więcej
 • 22. Konkurs Piosenki Przedszkolaków MDK i nie tylko:) - 11 maja 2023

   

  MDK zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (urodzone po 2015 roku) do udziału w 22. KONKURSIE PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW. UWAGA! dodatkowo dajemy szansę solistom na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego 26. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej CZERWONAK 2023. Konkurs odbędzie się 11 maja 2023 r. w siedzibie MDK, ul. Teatralna 3. Na zgłoszenia czekamy do 5 maja. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

  Zgłoszenia można przesłać w formie papierowej na adres: MDK, ul. Teatralna3, 62-800 Kalisz lub elektronicznie na adres: magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl

  >> więcej
 • Pejzaże Kalisza...prace do 26 maja 2023 r.

   

  Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "PEJZAŻE KALISZA - Kalisz, kaliszanie w Roku Braci Kościelniaków".

   

  Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy rysunkowej, malarskiej lub graficznej poświęconej Kaliszowi, a inspirowanej życiem i twórczością urodzonych w Kaliszu braci: Tadeusza, Mieczysława i Władysława Kościelniaków, w dowolnej technice, na formacie nie mniejszym niż A3 (grafika w formacie dowolnym) i dostarczenie jej  do MDK osobiście lub pocztą do 26 maja 2023 r.. Czekamy na prace ze szkół podstawowych i średnich, również artystycznych, placówek oświatowych i kulturalnych oraz uczestników indywidualnych. O przyznanych nagrodach i wyróżnieniach laureaci zostaną poinformowani na wskazane adresy mailowe lub telefonicznie. Werdykt jury zamieścimy także na stronie. Wernisaż wystawy pokonkursowej zaplanowaliśmy na 14 czerwca w Galerii SZATNIA MDK. Regulamin konkursu w załączeniu.

  >> więcej
 • 22 Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych w MDK rozstrzygnięte

  Przed przedszkolakami czas intensywnej pracy, bowiem zapraszamy ich na kolejną już - 22. edycję Prezentacji Teatrzyków Przedszkolnych „O nagrodę PLUSZOWEGO MISIA”. Występy zaplanowaliśmy na 17 marca (piątek) godz. 9.00 w MDK. Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia: indywidualne i zespołowe do wspólnej zabawy w teatr. O szczegółach prezentacji będziemy informować na naszej stronie oraz telefonicznie, „Regulamin” wraz z „Kartą uczestnictwa” i „Zgodą na udział” w załączeniu.

   

  Relacja z PREZENTACJI TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH MDK 2023 TUTAJ!

   

  >> więcej
 • "Tylko Dance Ma Sens"... rozstrzygnięty

   

  Młodzieżowy Dom Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki zapraszają dziecięce zespoły taneczne (min. 3 osobowe) z Kalisza i regionu południowej Wielkopolski do udziału w DZIECIĘCYCH SPOTKANIACH TANECZNYCH "Tylko Dane Ma Sens" - 31 marca 2023 r. (piątek). Tym razem niestety :) nie spotykamy się na scenie CKiS z uwagi na prace remontowe ale na sali gimnastycznej MDK. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE, do pobrania także KARTA ZGŁOSZENIA. Na zgłoszenia czekamy do 23 marca, każda placówka / instytucja może delegować max. 5 zespołów. UWAGA! wyjątkowo w tym roku na spotkaniach nie będzie prezentacji solowych i duetów.

   

  WYNIKI 2023

  >> więcej
 • Podniebne stworzenia... rozstrzygnięty

  Każdego roku, w lutym, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Przed laty w "zwierzęcy" temat wkręciło nas IV LO i jego nauczycielka p. Katarzyna Fijołek :), ale że o kotach było już wiele edycji, formułę konkursu co roku postanowiliśmy poświęcić innym zwierzakom. Były już futrzaki, podwodny świat, a w tym roku zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i placówek z Kalisza i powiatu kaliskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. "Podniebne stworzenia", Idżcie na spacer, wyjrzyjcie przez okno, popatrzcie w niebo, posłuchajcie co się dzieje w przyrodzie i namalujcie, narysujcie, ulepcie, wydziergajcie mieszkańców przestworzy. Regulamin i karta zgłoszenia w rozwinęciu.

   

  WYNIKI!!!

   

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

   

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której znajdą się wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie.


  >> więcej
 • Konkurs Recytatorski "Zabawa z poezją"

   

  Organizatorami Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją" jest Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza i okolic. Odbywa się z podziałem na grupy wiekowe: klasy 0 - III i IV - VIII podczas dwóch spotkań eliminacyjnych: w listopadzie i lutym. Zadaniem recytatorów jest przygotowanie do prezentacji dwóch wierszy, w kategorii klas IV - VIII może to być fragment prozy.  Zwycięzcy eliminacji spotkają się w FINALE - 15 kwietnia 2023 r.. Wszyskie szczególy znajdziecie w załączonym regulaminie.

  Relacja z FINAŁU 2022 TUTAJ!

  >> więcej
 • 22. Konkurs Plastyczny "Wolność bez nałogów" rozstrzygnięty!

   

  Już po raz dwudziesty drugi :) Miasto Kalisz i Młodzieżowy Dom Kultury zaprosili dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów". Relację z podsumowania znajdziecie TUTAJ!

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kaliskich szkół podstawowych i średnich także artystycznych, oraz wychowankowie placówek oświatowo - wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne. Prace należy dostarczyć do MDK ul. Teatralna 3 do 4 listopada, uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 7 grudnia w Galerii SZATNIA MDK. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na stronie.

  >> więcej
 • Konkurs plastyczny "Przyjaciel do Adopcji" rozstrzygnięty

   

  WYNIKI TUTAJ!

  Wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Kalisza, Miastem Kalisz i Kaliskim Schroniskiem zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. „Przyjaciel do Adopcji”, którego tematem jest wyjątkowa przyjaźń człowieka ze zwierzętami, w szczególności tymi przebywającymi w kaliskim schronisku przy ul. Warszawskiej 95. Chcemy zwrócić uwagę na trudną sytuację bezdomnych zwierząt i ich cierpienie.

  Poprzez inicjatywę Młodzieżowych Radnych chcemy pokazać jak wielu czworonożnych przyjaciół czeka na kochający dom. Wasz udział w konkursie oraz propagowanie go wśród bliskich może sprawić, że nie jeden pies, czy też kot znajdzie swój bezpieczny kąt. Mamy nadzieję, że biorąc udział w konkursie zyskacie nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także przyczynicie się do tego, że podopieczni schroniska zyskają przyjaciół na całe życie. Może to właśnie Wy nimi będziecie?

  Szczegóły Konkursu w załączonym REGULAMINIE. Na prace czekamy w MDK przy Teatralnej 3 do 9 listopada.

  >> więcej
 • Ogólnopolski Konkurs Wokalny... rozstrzygnięty

  Wszystkich utalentowanych muzycznie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I etapie III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, który odbędzie się 30 stycznia 2023 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Konkurs, od pierwszej swojej edycji, ma na celu rozśpiewanie całej Polski i wszystkich Polaków, dlatego odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: 8-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26 lat plus w prawie 50 miastach.

   

  Zgodnie z Regulaminem „konkursowicze” mają obowiązek przygotować utwory z repertuaru zespołu "Mazowsze" z podanej listy piosenek, w oryginalnej tonacji oraz przesłać wypełnią kartę zgłoszenia w postaci formularza elektronicznego znajdującego się na stronie internetowej Organizatora: www.mazowsze.waw.pl zakładka Konkurs wokalny.

   

  Ze strony kaliskiego MDK – organizatora  pierwszego etapu - wszelkich informacji udziela magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl

   

  WYNIKI!!!

   

  >> więcej
 • TEŻ MAM TALENT... rozstrzygnięty

   

  Młodzieżowy Dom Kultury wraz z CHOPSEM już po raz piąty :) zapraszają do udziału w projekcie pod nazwą TEŻ MAM TALENT. Konkursowe szranki planujemy na 24 stycznia 2023 r. na sali gimnastycznej MDK przy Teatralnej 3 o godz. 10.00. Zamiast oglądać i oklaskiwać innych - to Ty zrób coś kreatywnego - zaprezentuj swój talent, zainteresowania, pasje, hobby. Twój występ może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną (piosenka, taniec, przemówienie, kabaret, iluzja, plakat, origami, rzeźba, itp.). Czekamy, do 18 stycznia 2023 r., na zgłoszenia indywidualne i grupowe od uczniów szkół podstawowych. W załączeniu REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA.

  WYNIKI!!!

  >> więcej