Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2017/2018

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów / Imprez adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników. Ten na rok szkolny 2017/2018 znajduje się w załączonym pliku.
  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji papierowej na ręce dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21 (wtorek, czwartek, piątek 8.00 - 13.30)

  >> więcej
 • XVII Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych

  9 marca 2018 r. odbędą się w MDK XVII PREZENTACJE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH "O nagrodę Pluszowego Misia". Do udziału zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Tematyka inscenizacji, adaptacji prozy lub poezji, widowiska słowno-muzycznego jest dowolna. Czas prezentacji to około 10 min.
  Każde przedszkole (lub "0") z Kalisza i okolic może wystąpić z jednym przedstawieniem w dwóch kategoriach. Na zgłoszenia czekamy do 1 marca 2018. Możecie je przesłać w formie papierowej na adres MDK, ul. Fabryczna 13-15 lub elektronicznie na adres: mdk.konkursy@op.pl. Wszystkie szczegóły znajdzieice w załączonym REGULAMINIE.

  >> więcej
 • TEŻ MAM TALENT...

  Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do udziału w nowym projekcie pod nazwą TEŻ MAM TALENT. Konkurs odbędzie się 21 marca - w pierwszy dzień wiosny. Zamiast iść na wagary, zrób coś kreatywnego - zaprezentuj swój talent, zainteresowania, pasje, hobby. Prezentacja może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną (piosenka, taniec, przemówienie, kabaret, iluzja, plakat, origami, rzeźba, itp.). Czekamy, do 10 marca 2018, na zgłoszenia indywidualne i grupowe od uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W załączeniu REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA.

  >> więcej
 • Konkurs Plastyczny "MAGICZNA IRLANDIA"

  Młodzieżowy Dom Kultury oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej i Stowarzyszenie Pro Kalisia zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym "MAGICZNA IRLANDIA" organizowanym w ramach obchodów Dni św. Patryka w Kaliszu pod honorowym patronatem Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu. Regulamin i szczegóły w załączonym REGULAMINIE. Na prace czekamy do 26 lutego 2018 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 14 marca 2018 r. w Galerii SZATNIA MDK. Organizatorzy szykują dla laureatów dodatkową niespodziankę - najpiękniejsze prace znajdą się na kalendarzu promującym "zieloną wyspę" na rok 2019.

  >> więcej
 • XVI Kaliski Konkurs Piosenki

  Zapraszamy do udziału w XVI Kaliskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 
  o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza w roku szkolnym 2017/2018.
  FINAŁ 13 kwietnia 2018 w CKiS w Kaliszu

  Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu we współpracy z Centrum Kultur i Sztuki, Młodzieżowym Domem Kultury oraz Urzędem Miejskim w Kaliszu.
  Celem konkursu jest m.in. propagowanie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, rozwijanie pasji i zainteresowań wokalnych, popularyzacja piosenek wykonywanych w języku polskim o tematyce dziecięcej i młodzieżowej o wartościach wychowawczych. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE

  >> więcej
 • Konkurs Recytatorski "Zabawa z poezją"

  Organizatorami Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją" jest Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza i okolic. Odbywa się z podziałem na grupy wiekowe: klasy 0 - III i IV - VII podczas dwóch spotkań eliminacyjnych: w listopadzie i lutym. Zadaniem recytatorów jest przygotowanie do prezentacji dwóch wierszy, w kategorii klas IV - VII może to być fragment prozy.  Zwycięzcy eliminacji spotkają się w FINALE - 24 marca 2018r.. Wszyskie szczególy znajdziecie w załączonym regulaminie.

   

  Uwaga! Od roku szkolnego 2016/2017 wprowadziliśmy zmianę
  - eliminacje dla klas 0 - III będą się odbywały w piątki.

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której się znajdą wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie

   

  >> więcej