Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2017/2018

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów / Imprez adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników. Ten na rok szkolny 2017/2018 znajduje się w załączonym pliku.
  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji papierowej na ręce dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21 (wtorek, czwartek, piątek 8.00 - 13.30)

  >> więcej
 • Konkurs Recytatorski "Zabawa z poezją"

  Organizatorami Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją" jest Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza i okolic. Odbywa się z podziałem na grupy wiekowe: klasy 0 - III i IV - VII podczas dwóch spotkań eliminacyjnych: w listopadzie i lutym. Zadaniem recytatorów jest przygotowanie do prezentacji dwóch wierszy, w kategorii klas IV - VII może to być fragment prozy.  Zwycięzcy eliminacji spotkają się w FINALE - 24 marca 2018r.. Wszyskie szczególy znajdziecie w załączonym regulaminie.

   

  Uwaga! Od roku szkolnego 2016/2017 wprowadziliśmy zmianę
  - eliminacje dla klas 0 - III będą się odbywały w piątki.

  >> więcej
 • "O Laur Haliny Poświatowskiej"

  Już po raz drugi Regionalne Towarzystwo Kultury w Świebodzinie zaprosiło nas do współorganizacji międzywojewódzkiego XVIII Konkursu Recytatorskiego „O Laur Haliny Poświatowskiej”. W MDK w Kaliszu odbędą się półfinały, które zaplanowaliśmy na 23 listopada 2017 r. (czwartek), godz. 1000. Konkurs organizowany jest w pięćdziesiątą rocznicę śmierci poetki. Przeprowadzony będzie w kategorii dziecięcej (szkoły podstawowe) oraz w kategorii starszych (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Instytucje delegujące: szkoły i placówki typują do/po cztery osoby w jednej kategorii wiekowej. Należy przygotować utwory lub ich części twórczości Haliny Poświatowskiej o czasie interpretacji do dwóch minut. Inscenizacje są niewskazane i nie podlegają ocenie.

   

  W rozwinięciu REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA, informacja o finale.

  >> więcej
 • Konkurs Plastyczny "Wolność bez nałogów"

  Już po raz siedemnasty Miasto Kalisz i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów". W organizację i przebieg tegorocznej edycji włączyła sie także Komenda Miejska Policji w Kaliszu.
  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kaliskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, także artystycznych, oraz wychowankowie placówek oświatowo - wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne.

  Najmłodszych zachęcamy, aby swoje prace poświęcili promocji zdrowego stylu życia i bezpiecznego korzystania z komputera, a starszych do wykonania plakatu, który dotyka problemu uzależnienia od Internetu i mediów społecznościowych.

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której się znajdą wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie

   

  >> więcej
 • Konkurs plastyczny z muzyką dawną w tle

  Jako współorganizatorzy 23 Ogólnopolskiego Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" zachęcamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli do wzięcia udziału w tym interdyscyplinarnym projekcie. Na prace czekamy do 15 grudnia 2017. Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbędzie się podczas trwania Festiwalu, w drugim tygodniu ferii zimowych w Wielkopolsce, w dniach od 20 do 25 lutego 2018 r. Laureaci konkursu plastycznego są gośćmi festiwalowymi i specjalnie dla nich przygotowane są seminaria i warsztaty. Szczegóły znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

   

  >> więcej