Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2018/2019

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników. 
  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji papierowej na ręce dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21 (wtorek, czwartek, piątek 8.00 - 13.00)

  >> więcej
 • TEŻ MAM TALENT...

  Młodzieżowy Dom Kultury już po raz drugi zaprasza do udziału w konkursowym projekcie pod nazwą TEŻ MAM TALENT. Spotykamy się 22 lutego 2019 r. w sali widowiskowej MDK o godz. 10.00. Zamiast oglądać i oklaskiwać innych - to Ty zrób coś kreatywnego - zaprezentuj swój talent, zainteresowania, pasje, hobby. Twój występ może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną (piosenka, taniec, przemówienie, kabaret, iluzja, plakat, origami, rzeźba, itp.). Czekamy, do 14 lutego 2019, na zgłoszenia indywidualne i grupowe od uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W załączeniu REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA.

  ...a tak bawiliśmy się rok temu

  >> więcej
 • 18 Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych

  7 marca 2019 r. odbędą się w MDK 18 PREZENTACJE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH "O nagrodę Pluszowego Misia". Do udziału zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Tematyka inscenizacji, adaptacji prozy lub poezji, widowiska słowno-muzycznego jest dowolna. Czas prezentacji to około 10 min.
  Każde przedszkole (lub "0") z Kalisza i okolic może wystąpić z jednym przedstawieniem w dwóch kategoriach. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2019 r.. Możecie je przesłać w formie papierowej na adres MDK, ul. Fabryczna 13-15 lub elektronicznie na adres: mdk.konkursy@op.pl. Wszystkie szczegóły znajdzieice w załączonym REGULAMINIE.

  >> więcej
 • Konkurs Plastyczny "MAGICZNA IRLANDIA"

  Młodzieżowy Dom Kultury oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej i Stowarzyszenie Pro Kalisia zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym "MAGICZNA IRLANDIA" organizowanym w ramach obchodów Dni św. Patryka w Kaliszu pod honorowym patronatem Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE. Na prace czekamy do 22 lutego 2019 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 13 marca 2019 r. w Galerii SZATNIA MDK.

  >> więcej
 • Konkurs recytatorski "Zabawa z poezją"

  Organizatorami Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją" jest Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza i okolic. Odbywa się z podziałem na grupy wiekowe: klasy 0 - III i IV - VIII podczas dwóch spotkań eliminacyjnych: w listopadzie i lutym. Zadaniem recytatorów jest przygotowanie do prezentacji dwóch wierszy, w kategorii klas IV - VIII może to być fragment prozy.  Zwycięzcy eliminacji spotkają się w FINALE - 23 marca 2019 r.. Wszyskie szczególy znajdziecie w załączonym regulaminie.

   

  Uwaga! Od roku szkolnego 2016/2017 wprowadziliśmy zmianę
  - eliminacje dla klas 0 - III będą się odbywały w piątki.

  >> więcej
 • XVII Kaliski Konkurs Piosenki

  Zapraszamy do udziału w XVII Kaliskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 
  o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza w roku szkolnym 2018/2019.
  FINAŁ 24 maja 2019 w CKiS w Kaliszu

  Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu we współpracy z Centrum Kultur i Sztuki, Młodzieżowym Domem Kultury oraz Urzędem Miasta Kalisza.
  Celem konkursu jest m.in. propagowanie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, rozwijanie pasji i zainteresowań wokalnych, popularyzacja piosenek wykonywanych w języku polskim o tematyce dziecięcej i młodzieżowej o wartościach wychowawczych. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której się znajdą wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie

   

  >> więcej