Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2021/2022

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników. Ostatnie półtora roku krzyżowało nam plany i z powodu sytuacji pandemicznej wiele imprez zmieniło formułę na on-line lub wręcz się nie odbyło. Mamy jednak nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 będzie już "normalny" :).

   

  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji papierowej na ręce dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21 (poniedziałek i środa 13.00 - 16.30, wtorek, czwartek, piątek 8.00 - 13.00). Mozna się również kontkatować mailowo: magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

   

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której znajdą się wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie.


  Na prace o tematyce LATO czekamy do 8 października 2021 r..

   

   

  Edycja 2020/2021 - WYNIKI FINAŁU znajdziecie  TUTAJ

  >> więcej
 • 21. Konkurs Plastyczny "Wolność bez nałogów" prace do 5 listopada!

   

  Już po raz dwudziesty pierwszy :) Miasto Kalisz i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów".

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kaliskich szkół podstawowych i średnich także artystycznych, oraz wychowankowie placówek oświatowo - wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne. Prace należy dostarczyć do MDK ul. Teatralna 3 do 5 listopada, uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia w Galerii SZATNIA MDK. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na stronie.

  WYNIKI 2020 TUTAJ, a tak wyglądało podsumowanie projektu w 2019 r. ... TUTAJ

  >> więcej
 • Konkurs plastyczny z muzyką dawną w tle - prace do 22 grudnia!

   

  Jako współorganizatorzy 27. Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" - edycja międzynarodowa _ zachęcamy uczniów szkół podstawowych i średnich oraz ich nauczycieli do wzięcia udziału w tym interdyscyplinarnym projekcie.


  Na prace czekamy do 22 grudnia 2021. Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbędzie się podczas trwania Festiwalu, w dniach od 19 do 24 stycznia 2022 r. Laureaci konkursu plastycznego są gośćmi festiwalowymi i specjalnie dla nich przygotowane są seminaria i warsztaty.
  Szczegóły znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

   

  >> więcej