Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2018/2019

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników. 
  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji papierowej na ręce dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21 (wtorek, czwartek, piątek 8.00 - 13.00)

  >> więcej
 • Konkurs plastyczny "100 lat niepodległości"

  Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym "100 lat niepodległości". Tematem pracy może być także 100 roczniaca Powstania Wielkopolskiego. Młodzież zachęcamy do wykonania plakatu w formacie nie mniejszym niż A3. Na prace czekamy do końca października 2018. Możecie je dostarczyć osobiście lub przesłać na adres MDK, ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz (liczy się data na przesyłce). WAŻNE! Będą oceniane tylko prace z dołączoną i podpisaną KARTĄ ZGŁOSZENIA.

   

  >> więcej
 • Konkurs recytatorski "Zabawa z poezją"

  Organizatorami Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją" jest Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza i okolic. Odbywa się z podziałem na grupy wiekowe: klasy 0 - III i IV - VIII podczas dwóch spotkań eliminacyjnych: w listopadzie i lutym. Zadaniem recytatorów jest przygotowanie do prezentacji dwóch wierszy, w kategorii klas IV - VIII może to być fragment prozy.  Zwycięzcy eliminacji spotkają się w FINALE - 23 marca 2019 r.. Wszyskie szczególy znajdziecie w załączonym regulaminie.

   

  Uwaga! Od roku szkolnego 2016/2017 wprowadziliśmy zmianę
  - eliminacje dla klas 0 - III będą się odbywały w piątki.

  >> więcej
 • Konkurs recytatorski "O Laur Niepodległości"

  Już po raz trzeci Regionalne Towarzystwo Kultury w Świebodzinie zaprosiło nas do współorganizacji międzywojewódzkiego XIX Konkursu Recytatorskiego „O Laur Niepodległości”. W MDK w Kaliszu odbędą się półfinały, które zaplanowaliśmy na 23 listopada 2018 r. (piątek), godz. 1000. Konkurs organizowany jest w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest twórczość Skamandrytów: Kazimierza Wierzyńskiego i Jana Lechonia oraz Władysława Broniewskiego - patrona kaliskiego MDK.
  Konkurs przeprowadzony będzie w kategorii dziecięcej (szkoły podstawowe) oraz w kategorii starszych (klasy gimnazjalne i szkoły średnie). Instytucje delegujące: szkoły i placówki typują do/po cztery osoby w jednej kategorii wiekowej. Należy przygotować utwory lub ich części o czasie interpretacji do dwóch minut. Inscenizacje są niewskazane i nie podlegają ocenie.

   

  W rozwinięciu REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA, informacja o finale.

  >> więcej
 • Konkurs Plastyczny "Wolność bez nałogów"

  Już po raz osiemnasty Miasto Kalisz i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów". W organizację i przebieg tegorocznej edycji włączyła sie także Komenda Miejska Policji w Kaliszu.
  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kaliskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych także artystycznych oraz wychowankowie placówek oświatowo - wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne.

  Najmłodszych zachęcamy, aby swoje prace poświęcili promocji zdrowego stylu życia, a młodzież do wykonania pracy / plakatu, który dotyka problemu uzależnienia od "smartfonów", bezpiecznego korzystania z Internetu i świadomego z mediów społecznościowych.

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której się znajdą wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie

   

  >> więcej
 • Konkurs plastyczny z muzyką dawną w tle

  Jako współorganizatorzy 24 Ogólnopolskiego Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" zachęcamy uczniów szkół podstawowych i średnich oraz ich nauczycieli do wzięcia udziału w tym interdyscyplinarnym projekcie. Na prace czekamy do 10 grudnia 2018. Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbędzie się podczas trwania Festiwalu, w drugim tygodniu ferii zimowych w Wielkopolsce, w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. Laureaci konkursu plastycznego są gośćmi festiwalowymi i specjalnie dla nich przygotowane są seminaria i warsztaty. Szczegóły znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

   

  >> więcej