Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2021/2022

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników. Ostatnie półtora roku krzyżowało nam plany i z powodu sytuacji pandemicznej wiele imprez zmieniło formułę na on-line lub wręcz się nie odbyło. Mamy jednak nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 będzie już "normalny" :).

   

  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji papierowej na ręce dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21 (poniedziałek i środa 13.00 - 16.30, wtorek, czwartek, piątek 8.00 - 13.00). Mozna się również kontkatować mailowo: magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl

  >> więcej
 • Konkurs plastyczny z muzyką dawną w tle - prace do 30 kwietnia 2022!

   

  Jako współorganizatorzy 27. Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" - edycja międzynarodowa _ zachęcamy uczniów szkół podstawowych i średnich oraz ich nauczycieli do wzięcia udziału w tym interdyscyplinarnym projekcie.


  Na prace czekamy do 30 kwietnia 2022. Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbędzie się podczas trwania Festiwalu. Laureaci konkursu plastycznego są gośćmi festiwalowymi i specjalnie dla nich przygotowane są seminaria i warsztaty.
  Szczegóły znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

   

  >> więcej
 • "Pokój dla Ukrainy" rozstrzygnięty, wernisaż 11 maja 2022

   

  Uczniowie i wychowankowie kaliskich szkół i placówek

   

  Z inicjatywy radnych Rady Miasta Kalisza, przy wsparciu Urzędu Miasta Kalisza, Młodzieżowy Dom Kultury przygotował Konkurs Plastyczny na plakat i/lub projekt logo POKÓJ DLA UKRAINY.

   

  Celem konkursu jest przede wszystkim „przepracowanie” trudnego tematu agresji / wojny i jej konsekwencji podczas lekcji i zajęć, a w efekcie stworzenie pracy, która będzie:
  - wspierać i podtrzymywać na duchu uchodźców z Ukrainy,
  -zwracać uwagę na trudną sytuację rówieśników, którzy tracą poczucie bezpieczeństwa, dom, ojczyznę,
  - uświadamiać zagrożenia wynikające z postawy obojętności na problemy innych.

   

  Konkurs zakończy się wystawą w Galerii SZATNIA MDK połączoną z wręczeniem nagród i wyróżnień. Wierzymy, że wśród nadesłanych plakatów i projektów logo, znajdą się prace, które staną się naszym kaliskim manifestem solidarności z Ukrainą i jej obywatelami i będą funkcjonować w przestrzeni publicznej. Na prace czekamy do 15 kwietnia. Wszystkie szczegóły w załączonym Regulaminie.

   

  Relacja z obrad jury i "Lista laureatów" TUTAJ!

  >> więcej
 • 21. Konkurs Piosenki Przedszkolaków z "niespodzianką" - 12 maja 2022

  MDK zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (urodzone po 2014 roku) do udziału w 21. KONKURSIE PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW. Tytułowa niespodzianka to szansa dla UWAGA! solistów na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego 25. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej CZERWONAK 2022. Konkurs odbędzie się 12 maja 2022 r. w siedzibie MDK, ul. Teatralna 3. Na zgłoszenia czekamy do 5 maja. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków FINAŁ 18 maja 2022

   

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków. Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której znajdą się wszystkie nagrodzone prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku". Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie.


  >> więcej
 • Pejzaże Kalisza...prace do 31 maja 2022 r.

  Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastyczno - Fotograficznym "Pejzaże Kalisza - KALISZ NOCĄ". Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej lub zdjęcia poświęconej Kaliszowi, w dowolnej technice, na formacie nie mniejszym niż A3 (fotografia min, 13x18) i dostarczenie jej  do MDK osobiście lub pocztą do 31 maja 2022 r.. Czekamy na prace ze szkół podstawowych i średnich, również artystycznych, placówek oświatowych i kulturalnych oraz uczestników indywidualnych. O przyznanych nagrodach i wyróżnieniach laureaci zostaną poinformowani na wskazane adresy. Werdykt jury zamieścimy także na stronie. Regulamin konkursu w załączeniu.

  >> więcej
 • Konkurs Recytatorski "Zabawa z poezją" rozstrzygnięty

   

  Organizatorami Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją" jest Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza i okolic. Odbywa się z podziałem na grupy wiekowe: klasy 0 - III i IV - VIII podczas dwóch spotkań eliminacyjnych: w listopadzie i lutym. Zadaniem recytatorów jest przygotowanie do prezentacji dwóch wierszy, w kategorii klas IV - VIII może to być fragment prozy.  Zwycięzcy eliminacji spotkają się w FINALE - 23 kwietnia 2022 r.. Wszyskie szczególy znajdziecie w załączonym regulaminie.

  Relacja z FINAŁU TUTAJ!

   

  Relacje z eliminacji listopadowych: TUTAJ, marcowych: TUTAJ!

   

  >> więcej
 • 21 Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych w MDK rozstrzygnięte

  Przed przedszkolakami czas intensywnej pracy, bowiem zapraszamy ich na kolejną już - 21. edycję Prezentacji Teatrzyków Przedszkolnych „O nagrodę PLUSZOWEGO MISIA”. Termin zaplanowaliśmy na 7 kwietnia (czwartek) godz. 9.00 na sali gimnastycznej MDK. Występy przedszkolaków są, jak co roku, dla nas wielkim wydarzeniem, dlatego z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia do wspólnej zabawy w teatr. O szczegółach prezentacji będziemy informować na naszej stronie oraz telefonicznie, „Regulamin” wraz z „Kartą uczestnictwa” i „Zgodą na udział” w załączeniu.

   

  PREZENTACJE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH "O nagrodę Pluszowego Misia"organizujemy dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Tematyka inscenizacji, adaptacji prozy lub poezji, widowiska słowno-muzycznego jest dowolna. Czas prezentacji to około 10 min. Każde przedszkole (lub "0") z Kalisza i okolic może wystąpić z jednym przedstawieniem w dwóch kategoriach. Masz pytanie o szczegóły, napisz do Organizatora Imprez MDK na adres: magdalena.zarnecka@mdk.kalisz.pl

   

  Relacja z PREZENTACJI TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH MDK 2022 TUTAJ!

   

  Fotorelację z 20. Prezentacji Teatrzyków Przedszkolnych MDK 2021 znajdziecie TUTAJ! Zapraszamt także na MDKowski FACEBOOK, zamieścimy tam wszystkie filmiki z tegorocznych występów.

   

  >> więcej
 • Konkurs Plastyczny "MAGICZNA IRLANDIA"..rozstrzygnięty

   

  Młodzieżowy Dom Kultury oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu i Stowarzyszenie Pro Kalisia zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym "MAGICZNA IRLANDIA w podaniach, baśniach i legendach" organizowanym w ramach obchodów Dni św. Patryka w Kaliszu pod honorowym patronatem Konsulatu Irlandii w Poznaniu. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE. Na prace czekamy do 28 lutego 2022 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 16 marca 2022 r. w Galerii SZATNIA MDK, ul. Teatralna 3.

  Relacja z wręczenia nagród i wernisażu: TUTAJ!

  >> więcej
 • Podwodny świat...rozstrzygnięty

  Każdego roku, w lutym, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Przed laty w "zwierzęcy" temat wkręciło nas IV LO i jego nauczycielka p. Katarzyna Fijołek :), ale że o kotach było już wiele edycji konkursu w tym roku, przewrotnie, zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i placówek z Kalisza i powiatu kaliskiego do udziału w konkursie plastycznym  "Podwodny świat", Fauna i flora mórz i oceanów, a nawet naszych domowych zbiorników i akwariów to niezbadane światy, tajemnicze przestrzenie, kosmos na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do zbadania go, a może wymyślenia od nowa.

   

   

  Relacja z obrad jury: TUTAJ, wernisaż połączony z wręczeniem nagród: TUTAJ!

   

  >> więcej
 • TEŻ MAM TALENT...rozstrzygnięty

  UWAGA! Zmiana terminu, przesuwamy wszystkie działania o miesiąc, spotykamy się 25 marca 2022 r..

  Młodzieżowy Dom Kultury wraz z CHOPSEM już po raz czwarty :) zapraszają do udziału w projekcie pod nazwą TEŻ MAM TALENT. Konkursowe szranki planujemy na 25 marca 2022 r. na sali gimnastycznej MDK przy Teatralnej 3 o godz. 10.00. Zamiast oglądać i oklaskiwać innych - to Ty zrób coś kreatywnego - zaprezentuj swój talent, zainteresowania, pasje, hobby. Twój występ może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną (piosenka, taniec, przemówienie, kabaret, iluzja, plakat, origami, rzeźba, itp.). Czekamy, do 20 marca 2022 r., na zgłoszenia indywidualne i grupowe od uczniów szkół podstawowych. W załączeniu REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIOWA.

  Fotorelacja i wyniki TUTAJ!

  >> więcej
 • 21. Konkurs Plastyczny "Wolność bez nałogów" rozstrzygnięty!

   

  Już po raz dwudziesty pierwszy :) Miasto Kalisz i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów".

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kaliskich szkół podstawowych i średnich także artystycznych, oraz wychowankowie placówek oświatowo - wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne. Prace należy dostarczyć do MDK ul. Teatralna 3 do 5 listopada, uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia w Galerii SZATNIA MDK. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na stronie.

  WYNIKI 2021 TUTAJ, 2020 TUTAJ, a tak wyglądało podsumowanie projektu w 2019 r. ... TUTAJ

  >> więcej