Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Konkursy

 • Kalendarz Konkursów MDK 2023/24

   

  Młodzieżowy Dom Kultury co roku przygotowuje Kalendarz Konkursów adresowany do uczniów wszystkich kaliskich przedszkoli, szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, a także do indywidualnych uczestników.

  Regulaminy konkursów plastycznych, wokalnych i recytatorskich oraz prezentacji tanecznecznych i teatralnych będziemy zamieszczać na stronie na bieżąco. Wysyłamy je również w wersji elektronicznej do przedszkoli, szkół i placówek. Szczegółowych informacji udziela p. Katarzyna Majewska-Krzyżaniak - organizator imprez MDK, tel. 62 767 25 21  (wtorek, czwartek i piątek 9.00 - 14.00). Można się również kontkatować mailowo:  katarzyna.majewska-krzyzaniak@mdk.kalisz.pl

  >> więcej
 • KONKURS PLASTYCZNY dla przedszkolaków

   

  Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku" adresowany jest do kaliskich przedszkolaków, mogą wziąć w nim udział także uczniowie "0". Zadaniem małych artystów jest wykonanie pracy plastycznej na jeden lub wszystkie z czterech etapów konkursu: LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA. Prace będą oceniane po każdym etapie z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 3-4 lata i 5-7 lat i eksponowane w MDK. Wystawa finałowa, na której znajdą się wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będzie połączona z uroczystym wręczeniem nagród laureatom "Czterech pór roku" w kwietniu 2024 r.. Wszystkie szczegóły i terminy znajdziecie w załączonym Regulaminie. Na prace czekamy w MDK przy Teatralnej 3 :)

  LATO do 15 października 2023 r.

  JESIEŃ do 30 listopada 2023 r.

  ZIMA do 24 stycznia 2024 r.

  WIOSNA do 19 marca 2024 r.

   

  ...a na finale 2022/2023 bawiliśmy się TAK

  >> więcej
 • Nowy KONKURS w MDK! prace do 6 maja

   

  Młodzieżowy Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału
  w pierwszej edycji konkursu plastycznego:

  CZEGO NAUCZYŁ MNIE MÓJ TATA

   

  Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy przestrzennej, na dowolny temat, która ma pokazać umiejętności jakie uczestnik nabył od swojego Ojca. Celem konkursu jest przede wszystkim pogłębianie umiejętności warsztatowych w zakresie tworzenia sztuki użytkowej, rozwijanie twórczej inwencji, zachęcanie do działania oraz kształtowanie szacunku do członków rodziny.

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, również artystycznych, wychowankowie placówek oświatowo – wychowawczych, kulturalnych, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i warsztatów zajęciowych oraz uczestnicy indywidualni.

  Prace należy dostarczyć do MDK ul. Teatralna 3 do 6 maja 2024 r.. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród planujemy na 22 maja w Galerii SZATNIA MDK. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na stronie PLACÓWKI. Szczegóły konkursu w załączonym REGULAMINIE.

   

  >> więcej
 • Konkurs Plastyczno - Fotograficzny PEJZAŻE KALISZA - prace do 24 maja

  Od ponad 30 lat czerwiec w MDK mija w oprawie prac plastycznych i fotograficznych, których bohaterem jest Kalisz i jego mieszkańcy. Tegoroczną edycję naszego najstarszego w historii placówki konkursu poświęcamy wybitnej kaliszance - Marii Dąbrowskiej.

  Hej,młodzi artyści plastycy i fotograficy! 🌈 Dołączcie do konkursu "PEJZAŻE KALISZA - Kraina nocy i dni i pachnących nenufarów" i pokażcie Waszą wizję Kalisza i okolic w Roku Marii Dąbrowskiej. Czy to przez obiektyw aparatu, czy na kartce lub płótnie - przenieście nas do świata, gdzie każdy dzień i każda noc kryje niezwykłe piękno 🌙✨.

  Szczegóły: Kategoria wiekowa: dzieci i młodzież Termin nadsyłania prac: do 24.05.2024 r. Jak zgłosić udział: wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć pracę wraz z nią do MDK przy Teatralnej 3. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE.

   

  >> więcej
 • 23. Konkurs Piosenki Przedszkolaków MDK + "Czerwonak" - rozstrzygnięty

   

  WYNIKI ♦ MDK, 17 kwietnia 2024 r.


  MDK zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (urodzone po 2016 roku) do udziału w 23. KONKURSIE PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW. UWAGA! dodatkowo dajemy szansę solistom na zakwalifikowanie się do etapu rejonowego 27. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2024. Konkurs odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. w siedzibie MDK, ul. Teatralna 3. Na zgłoszenia czekamy do 9 kwietnia. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

   

  Zgłoszenia można przesłać w formie papierowej na adres: MDK, ul. Teatralna3, 62-800 Kalisz lub elektronicznie na adres: katarzyna.majewska-krzyzaniak@mdk.kalisz.pl

  >> więcej
 • "Tylko Dance Ma Sens" rozstrzygnięty!

   

  Młodzieżowy Dom Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki zapraszają zespoły taneczne (min. 3 osobowe) oraz duety z Kalisza i regionu południowej Wielkopolski do udziału w REGIONALNYCH SPOTKANIACH TANECZNYCH "Tylko Dance Ma Sens" - 5 kwietnia 2024 r. (piątek). Spotykamy się na scenie CKiS. Szczegóły w załączonym REGULAMINIE, do pobrania także KARTA ZGŁOSZENIA. Na zgłoszenia czekamy do 22 marca, Każda placówka / instytucja może delegować max. 5 zespołów. UWAGA! akredytacja jest obowiązkowa i wynosi 100 zł od zespołu i 70 zł od duetu płatne przelewem na konto CKiS (szczegóły w REGULAMINIE). Informacji udziela ewa.paczkowska@mdk.kalisz.pl

   

  WYNIKI 2024

  >> więcej
 • Konkurs Plastyczny ROBO-ZWIERZ - rozstrzygnięty

   

  WYNIKI i relacja z uroczystości wręczenia nagród ♦ MDK Galeria SZATNIA

  Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu serdecznie zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu plastycznego: Jak stworzyć coś z niczego? ROBO-ZWIERZ.

  Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy przestrzennej, która ma stanowić połączenie robota z wybranym przez siebie zwierzęciem. Celem konkursu jest zgłębianie procesu upcyklingu oraz poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastyczno-technicznych. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz średnich z miasta Kalisza oraz powiatu kaliskiego. Prace należy dostarczyć do MDK ul. Teatralna 3 do 1 marca 2024 r..

   

  Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród planujemy na 20 marca w Galerii SZATNIA MDK. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na stronie PLACÓWKI. Szczegóły konkursu w załączonym REGULAMINIE.

   

  >> więcej
 • Konkurs Recytatorski "Zabawa z poezją" - rozstrzygnięty

   

  WYNIKI i relacja z Konkursu ♦ MDK Kalisz

   

  Organizatorami Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją" jest Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza i okolic. Odbywa się z podziałem na grupy wiekowe: klasy 0 - III i IV - VIII. Zadaniem recytatorów jest przygotowanie do prezentacji dwóch wierszy, w kategorii klas IV - VIII może to być fragment prozy. Wszyskie szczególy znajdziecie w załączonym regulaminie.

   

  >> więcej
 • 23. Konkurs Plastyczny "Wolność bez nałogów" ...rozstrzygnięty

   

  Już po raz dwudziesty trzeci :) Miasto Kalisz i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów".

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kaliskich szkół podstawowych i średnich także artystycznych oraz wychowankowie placówek oświatowo - wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne. Prace należy dostarczyć do MDK ul. Teatralna 3 do 7 listopada, uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród planujemy na 13 grudnia w Galerii SZATNIA MDK. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na stronie. REGULAMIN 2023 w załączeniu.

   

  Relacja z 2023 TUTAJ!

  WYNIKI 2022 TUTAJ, 2021 TUTAJ, 2020 TUTAJ, a tak wyglądało podsumowanie projektu w 2019 r. ... TUTAJ

   

  >> więcej
 • TEŻ MAM TALENT... rozstrzygnięty

   

  Młodzieżowy Dom Kultury wraz z CHOPSEM już po raz szósty :) zapraszają do udziału w projekcie pod nazwą TEŻ MAM TALENT. Konkursowe szranki planujemy na 17 listopada 2023 r. na sali gimnastycznej MDK przy Teatralnej 3 o godz. 12.00.

   

  Zamiast oglądać i oklaskiwać innych - to Ty zrób coś kreatywnego - zaprezentuj swój talent, zainteresowania, pasje, hobby. Twój występ może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną (piosenka, taniec, przemówienie, kabaret, iluzja, plakat, origami, rzeźba, itp.). Czekamy, do 10 listopada 2023 r., na zgłoszenia indywidualne i grupowe od uczniów szkół podstawowych.

   

  Relacja z KONKURSU TUTAJ!

   

  >> więcej
 • Konkurs plastyczno-fotograficzny "Przyjaciel do Adopcji" ...rozstrzygnięty

   

  Wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Kalisza, Miastem Kalisz i Kaliskim Schroniskiem już po raz drugi zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie pt. „Przyjaciel do Adopcji”, którego tematem jest wyjątkowa przyjaźń człowieka ze zwierzętami, w szczególności tymi przebywającymi w schroniskach. Chcemy zwrócić uwagę na trudną sytuację bezdomnych zwierząt i ich cierpienie. W tej edycji plastyczną formułę konkursu rozszerzamy o fotografię. Zdjęcia możecie wykonać na terenie kaliskiego schroniska po uzgodnieniu takiej wizyty najpóźniej dzień wcześniej (numer kontaktowy: 62 751 35 25, ul. Warszawska 95)

  Poprzez inicjatywę Młodzieżowych Radnych chcemy pokazać jak wielu czworonożnych przyjaciół czeka na kochający dom. Wasz udział w konkursie oraz propagowanie go wśród bliskich może sprawić, że nie jeden pies, czy też kot znajdzie swój bezpieczny kąt. Mamy nadzieję, że biorąc udział w konkursie zyskacie nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także przyczynicie się do tego, że podopieczni schroniska zyskają przyjaciół na całe życie. Może to właśnie Wy nimi będziecie?

  Relacja z finału KONKURSU TUTAJ!

  >> więcej