Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Koła

 • Kaliski Chór Nauczycielski

   

  OGŁASZA NABÓR NOWYCH CZŁONKÓW

   

  Chór istnieje od 8 lat, od początku prowadzony przez prof. Andrzej Ryłko, obecnie pod kierunkiem Małgorzaty Błaszczyk.

   

  Zapraszamy osoby lubiące piękny śpiew chóralny, ceniące sobie profesionalizm pracy i szeroki repertuar. Nasi członkowie to nie tylko nauczyciele, zespół ma charakter otwarty. W skład chóru wchodzą, zarówno muzycy, jak i amatorzy nie znający notacji muzycznej.Próby odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury w każdy piątek o godz. 17.15. Zapewniamy życzliwość i doskonałą atmosferę. Telefon kontaktowy: 507 064 820

   

  Aktualności na FACEBOOKU

  >> więcej
 • Pracownia taneczna

  Pracownia taneczna należy do tradycji MDK. Działa w niej wiele zespołów we wszystkich grupach wiekowych. Główne kierunki kształcenia to taniec współczesny (prowadzi je Pani Ewa Paczkowska i Magda Mazurowska), ludowy (o Teatrze Pieśni i Tańca PATRIMONIUM czytaj w odrębnej zakładce), grupa baletowa (pod opieką Pani Violetty Graczyk oraz rytmika dla najmłodszych (Pani Magda Żarnecka).

  >> więcej
 • Patrimonium

  Teatr Pieśni i Tańca "Patrimonium"

  Teatr Pieśni i Tańca PATRIMONIUM (z łac. rodowy majątek, dziedzictwo) powstał we wrześniu 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu z inicjatywy jego dyrektora - Grażyny Dziedziak, przy wsparciu Stanisława Nowaka - Tarnawy - choreografa i pedagoga, który do marca 2013 roku pełnił rolę kierownika artystycznego zespołu. W marcu 2011 do składu kadry pedagogicznej dołączył choreograf i instruktor tańca ludowego - Piotr Morawski, który od 2013 r. do czerwca 2014 objął funkcję kierownika artystycznego PATRIMONIUM. Obecnie Teatr pracuje pod kierownictwem Pani Violetty Graczyk, współpracującej z zespołem od samego początku w roli specjalisty od tańca klasycznego.

  >> więcej
 • Pracownia teatralna

  W MDK działają dwa zespoły teatralne. Główny cel wszystkich zajęć teatralnych to rozwijanie umiejętności aktorskich i reżyserskich, a także kształtowanie wrażliwośći na kulturę słowa, na wyraz artystyczny.

  >> więcej
 • Pracownia wyrównawczo - terapeutyczne

  Zajęcia są dobrowolne, bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 13 lat z problemami szkolnymi . Duża część zajęć poświęcona jest na udzielanie pomocy w nauce - matematyka i język angielski. Młodszym dzieciom proponujemy ćwiczenia usprawniające umiejętność czytania, pisania, logicznego myślenia i wypowiadania się, rozwijają umiejętności matematyczne i językowe. Zajęcia pomagają walczyć z nieśmiałością, nadpobudliwością czy agresją. Zajęcia są prowadzone przez pedagogów (terapeutów): Małgorzatę Piechowiak i Beatę Paszak

  >> więcej
 • Koło szkutnicze

  W pracowni młodzież uczy się budować modele jachtów, statków, okrętów wojennych. Uczestnicy na zajęciach poznają różne sposoby wykonywania tych jednostek pływających. Instruktorem pracowni jest Krzysztof Czarciński.
  Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych w czwartki i piątki od 16.00 do 19.00

  Więcej o PRACOWNI SZKUTNICZEJ  na naszym profilu. Wejdź i polub nas na FACEBOOKU

  >> więcej
 • Pracownia muzyczna

  W pracowni muzycznej działa wiele różnych kół i zespołów. Najważniejsze kierunki to nauka gry na instrumentach - keyboardach, pianinie i gitarze, a także flecie oraz zajecia wokalne w ramach Studia Piosenki WOKALMANIA.

  >> więcej
 • Pracownia plastyczna

  Zajęcia plastyczne odbywaja się w kilu pracowniach (kilkanaście kół dziecięcych i młodzieżowych) od poniedziałku do piątku.

  >> więcej
 • Integracyjny Klub Osób z Niepełnosprawnością "Tęcza"

  Zajęcia Klubu odbywają się we wtorkiw w 2 grupach: I grupa - licząca 15 osób w godzinach od 14.45-17.00, II grupa - licząca 16 osób w godzinach od 17.00 - 21.00. Klub działa od 1996r. Aktualnie prowadzony jest przez Panią Beatę Solińską.

  >> więcej
 • Pracownia gimnastyki korekcyjnej

  Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych, od 6 latków po gimnazjalistów, dotkniętych skrzywieniem kręgosłupa, płaskostopiem lub innymi wadami postawy. Na zajęcia można zapisać się w każdym momencie roku szkolnego. Nie wymagane są skierowania od lekarza. Zajęcia są bezpłatne, obowiązuje jedynie składka na Radę Rodziców. Prowadzi je Pani Krystyna Pawelec

  >> więcej
 • Pracownia języka niemieckiego

  W roku szkolnym 2016-2017 zajęcia z jęz. niemieckiego będą się odbywać we wtorki i czwartki w czterech grupach:
  Grupa dla klas 0-3 pt. „Pierwsza przygoda z językiem niemieckim”
  Grupa dla klas 4-6 
  Zajęcia dla klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (różne grupy zaawansowania, w programie m. in. pomoc przy bieżących tematach szkolnych, przygotowanie do testów gimnazjalnych, konwersacje, zagadnienie gramatyczne, praca z tekstem czytanym i słuchanym, pisanie krótkich wypowiedzi pisemnych)

  Zajęcia są bezpłatne, obowiązuje jedynie składka na Radę Rodziców! Dla uczestników zajęć możliwość udziału w wymianie polsko-niemieckiej organizowanej przez MDK Program nauki dostosowany do możliwości i potrzeb danej grupy Praca w małych grupach sprzyjająca indywidualizacji potrzeb uczniów

  Zapraszamy

  >> więcej
 • Pracownia języka angielskiego

  Zajęcia językowe odbywają się w kilku grupach, w zależności od wieku uczestnika i stopnia zaawansowania. Język angielski prowadzi Pan Tomasz Kubis.

  >> więcej
 • Młodzieżowe Studio Nagrań MDK Kalisz

  W załączeniu zasady korzystania i regulamin Młodzieżowego Studia Nagrań MDK Kalisz oraz formularze zgłoszenia nagrania dla szkół / placówek oraz zgłoszeń indywidualnych i zespołów.

  >> więcej