Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Kaliski Chór Nauczycielski

AKTUALNOŚCI

 

Kaliski Chór Nauczycielski
ogłasza nabór!

Z nami nauczysz się nieodpłatnie prawidłowej emisji głosu i zespołowego muzykowania!
Konieczny jest tylko Twój zapał!
Nie może Ciebie zabraknąć!

 

Próby odbywają się w piątki o 17.00 w MDK przy ul. Fabrycznej 13-15
Zajęcia prowadzi prof. Andrzej Ryłko
kontakt: 602 495 045 lub 507 064 820

 

Chór systematycznie podnosi poziom wykonawczy, co pozwala na realizację bardzo zróżnicowanego programu. W repertuarze zespołu są utwory z literatury chóralnej zarówno polskiej jak i światowej: angielskie, rosyjskie, francuskie, hiszpańskie, chińskie, obejmujące przekrój epok od muzyki średniowiecza aż do utworów literatury współczesnej.
Tak bogaty repertuar był prezentowany na koncertach w Kaliszu i Dobrzycy oraz na festiwalach, jak X Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Krasnowicach 2011, Ogólnopolski Festiwal Chórów Nauczycielskich 2012. W lipcu 2013 Kaliski Chór Nauczycielski wziął udział w 50. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Austrii w Spittal a.d. Drau, gdzie w towarzystwie 9 chórów z całego świata przedstawi bogaty program muzyczny, złożony z utworów muzyki chóralnej polskiej i światowej.

Sukces Kaliskiego Chóru Nauczycielskiego - 27 września 2014 roku Kaliski Chór Nauczycielski, działający w MDK, pod dyrekcją prof. Andrzeja Ryłko zdobył II nagrodę ex aequo w kategorii chórów mieszanych w IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej SACRA ECCLESIAE CANTIO - Tarnów 2014. Zespół wystąpił w towarzystwie 16 chórów z całej Polski, prezentując program złożony z utworów takich kompozytorów jak Józef Świder, Piotr Jańczak, Bernard Stieler oraz Ignaz Reimann. Prezentacja kaliskiego chóru została bardzo wysoko oceniona i nagrodzona, należy również podkreślić, iż nie została przyznana I. nagroda. Sukces ten  wspaniale łączy się z 5 rocznicą istnienia zespołu.

  • Nabór 2015