Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

WOLNI bez NAŁOGÓW

W Galerii SZATNIA MDK - w środowe popołudnie 13 grudnia - odbyło się uroczyste podsumowanie 23. Konkursu Plastycznego „Wolność bez nałogów”, połączone z otwarciem wystawy.

 

Od samego początku projekt ten współtworzą: Młodzieżowy Dom Kultury i Miasto Kalisz, którym od wielu już lat partnerują: Galeria SZATNIA MDK i Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

 

W tegorocznej edycji przyznano 15 nagród, w tym pierwszą nagrodę oraz dwie drugie nagrody ex aequo i dodatkowo 26 wyróżnień. Ich nazwiska i szkoły, które reprezentują poznacie w zamieszczonym PROTOKOLE. Pamiątkowe dyplomy i upominki podczas wernisażu laureatom wręczyli: Janusz Sibiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza, Beata Paszak – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, st. asp. Marlena Potasińska oraz mł. asp. Agnieszka Olejnik–Mucha reprezentujące Wydział Prewencji i Profilaktyki Społecznej KMP w Kaliszu.

 

Warto dodać, że każdego roku towarzyszy wystawie „niezwykły” katalog z nagrodzonymi pracami laureatów – w formie KALENDARZA PROFILAKTYCZNEGO, na który przez cały rok można się „natknąć” w wielu placówkach i instytucjach w naszym mieście. Znajdują się na nim ważne informacje – nazwy podmiotów i adresy miejsc, gdzie każdy w potrzebie uzyska pomoc.

Wszystkim laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!!!!

 

Zapraszamy do zwiedzania wystawy, indywidualnie i grupowo, do końca lutego w godzinach pracy placówki ( 8.00 – 20.00). Prezentowane prace (41 obrazów) to połączenie wartości artystycznych i estetycznych z celami merytorycznymi i edukacyjnymi. Warto odbyć w Galerii SZATNIA MDK lekcję wychowawcza na przykład.

O obradach JURY przeczytacie TUTAJ!