Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

"Zabawa z Poezją" - wyniki🏆🏆🏆

 

W sobotę 16 marca w Młodzieżowym Domu Kultury mieliśmy okazję wysłuchać 47 młodych recytatorów z Kalisza i powiatu kaliskiego oraz reprezentanta Jeleniej Góry :).

 

Konkurs „Zabawa z Poezją” to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim święto słowa mówionego, piękna poezji i mocy wyrazu, który każdy z nas ma w sobie – takimi słowami do recytatorów, ich rodziców i opiekunów artystycznych zwróciła się Pani Izabela Fietkiewicz-Paszek, przewodnicząca jury, reprezentująca współorganizatora konkursu – Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu. Udział w konkursie to czas i miejsce na zdobycie doświadczenia i w efekcie odpowiedzi na pytanie – czy scena i występ przed publicznością daje mi satysfakcję i radość? Mamy nadzieję, że na to pytanie wszyscy recytatorzy odpowiedzieli twierdząco i będą doskonalić swoje umiejętności i czarować głosem.

 

Dziękujemy Wam za dzisiejsze emocje, za piękno, które wprowadziliście do MDK-u i za odwagę, by pokazać nam swoje serca. Bez względu na wyniki konkursu, pamiętajcie, że poezja jest jak muzyka duszy – zawsze warto do niej wracać. Laureatami tegorocznej edycji Konkursu Recytatorskiego „Zabawa z Poezją” zostali: Mikołaj Ubycha, Milan Kołeczko, Martyna Tomczak, Barbara Maciejewska i Oliwia Adamczewska w kategorii klas 0 – 3 oraz Michał Ptak w kategorii klas 4 – 8. Jury przyznało również wyróżnienia. Pełną listę zwycięzców znajdziecie w załączonym PROTOKOLE.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Mai Andrzejak – uczestniczki zajęć teatralnych w MDK, która finał Konkursu uświetniła monodramem „Dziewczyna i chłopak”, za który otrzymała wyróżnienie podczas Wielkopolskiego Konkursu „Młodzi Koryfeusze”.