Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

WYNIKI! Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki"

Galeria Szatnia MDK przerodziła się w wielką dżunglę za sprawą prac nadesłanych na Konkurs Plastyczny "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki". Dostarczono ich ponad 600, więc Ci, którzy zdobyli nagrodę lub wyróżnienie mogą czuć się tak jak by trafili "6" w TOTOLOTKA :). Konkurs zorganizowaliśmy w ramach Światowego Dnia Kota, ale nie tylko koty są bohaterami prac i wystawy. Ciekawy charakter ekspozycji, którą możecie podziwiać już od 8 marca podkreśla fakt, że prace wykonane są różnorodnymi technikami, przy wykorzystaniu niecodziennych materiałów. Wiele prac jest przestrzennych.

 

Jury pod przewodnictwem p. Katarzyny Fijołek i jej czworonożnej pupilki:) oraz Beaty Paszak dyr. MDK, Janusza Lewandowskiego i Magdaleny Żarneckiej wybrało 21 prac do nagród i aż 34 wyróżniło. Lista laureatów w załączeniu. Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych zapraszamy do MDK po odbiór pamiątkowych dyplomów i upominków. Portiernia MDK, ul. Teatralna 3 jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00. Zapraszamy także do obejrzenia wystawy.

 

Wśród laureatów Konkursu Plastycznego "Zebry, pantery, futrzaki i inne zwierzaki" najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Szczęśliwa 13". Dlatego też p. Magdalena Żarnecka - organizator imprez MDK, za zgodą dyrekcji przedszkola, postanowiła odwiedzić małych artystów w ich placówce i osobiście wręczyć nagrody przyznane w konkursie. Dziesięcioosobowa grupa zwycięzców z "13", zgodnie stwierdziła, że sukces zawdzięczają Pani od plastyki. Obiecali również, że z radością przyjdą z rodzicami do MDK, aby podziwiać w Galerii SZATNIA swoje dzieła.