Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

TĘCZOWO i kolorowo... luty 2020

Wystawa „Tęczowo i kolorowo”… wernisaż odbył się 19 lutego 2020 w Galerii SZATNIA MDK. Na zaproszenie autorów prac – wychowanków grupy plastycznej „Tęcza” pod kierunkiem Beaty Solińskiej - przybyli dostojni goście: Tadeusz Skarżyński Przewodniczący Rady Miasta Kalisza, Marian Durlej Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Mariusz Witczak i Tomasz Rogoziński Naczelnicy Urzędu Miasta Kalisza. Wszystkich obecnych serdecznie powitała Beata Paszak dyrektor MDK.

Wystawa „Tęczowo i kolorowo”  jest dowodem na to, że osoby niepełnosprawne mogą tworzyć, promować swoje dzieła i istnieć w przestrzeni publicznej miasta, wyrażając przy tym swoją wyjątkową wrażliwość. I właśnie Młodzieżowy Dom Kultury okazał się miejscem idealnym dla plastycznie utalentowanych osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Wychowankowie „Tęczy” mogą i integrują się z pozostałymi uczestnikami MDK, biorą aktywny udział w życiu kulturalnym i artystycznym placówki.

Prezentowane na wystawie prace cechuje niepowtarzalny indywidualizm, niezwykłe postrzeganie świata, przejawiające się często w zdeformowanej formie, zaskakujących barwach i fakturach. Prace te wypływają z wnętrza twórcy, jego emocji. Autentyzm tych prac czyli wrażliwość, szczerość, oryginalność, zadziwiająca wyobraźnia – to wszystko sprawia, że dzieła te wzruszają, zachwycają, intrygują, a czasami wstrząsają. Na pewno nie można przejść obok nich obojętnie.

 

Zapraszamy do odwiedzania wystawy „Tęczowo i kolorowo” do 10 marca. Obiecujemy fantastyczną podróż w krainę wyobraźni. Drogi odbiorco, przyjdź i przekonaj się sam. Wstęp wolny w godzinach pracy MDK, ul. Teatralna 3.