Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Poszukiwane :), poszukiwani :)

 

CZERWONAK to nie tylko urocza miejscowość położona w sąsiedztwie Poznania, to słowo klucz J, który otwiera drzwi uzdolnionym wokalnie przedszkolakom, by mogły się dzielić swoją pasją z rówieśnikami i prezentować talent przed publicznością.

Już od 25 lat GOK SOKÓŁ w Czerwonaku, wspólnie z wieloma instytucjami kultury z całej Wielkopolski, organizuje Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków. Miniony rok nie pozwolił na organizację FESTIWALU, również obecna sytuacja nie daje organizatorom nadziei na powrót do dawnych form działalności. Jednak przeciwności są po to, aby je przezwyciężać szukając nowych rozwiązań. I organizatorzy mają pomysł – w niedzielę 11 czerwca 2021 roku, w czasie w którym zwykle odbywał się Finał Festiwalu planują zorganizować koncert laureatów poprzednich edycji.

Wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Czerwonaku poszukujemy laureatów, którzy w przeszłości, bliższej i tej dalszej, reprezentowali tam Kalisz. Studiując 25 letnią historię Festiwalu, odnaleźliśmy nazwiska 4 „ówczesnych” przedszkolaków z naszego miasta, którzy zdobyli najwyższe nagrody na poznańskiej scenie. Prosimy o kontakt: Barbarę Bresch, raczej panią Barbarę J, laureatkę z 1999 roku!, Piotra Szumnego, który wyśpiewał nagrodę w 2004 roku, Aleksandrę Witczak, która wystąpiła w 2013 roku i Konstancję Borowiecką, która była z nami w 2018 roku. Odezwijcie się, czekamy na telefon lub mail: Beata Paszak, dyr. MDK Kalisz, 62 767 25 21, beata.paszak@mdk.kalisz.pl.

W załączeniu List p. Joanny Szalbierz-Kędzierskiej Dyrektora GOK SOKÓŁ w Czerwonaku oraz Lista laureatów wszystkich edycji.