Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

MDK na OPOLE ARTIS!

Marzeniem chyba każdego polskiego młodego artysty jest występ na scenie Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu. Udało się to marzenie spełnić dziewczętom z grupy tanecznej AQUA i Studia Piosenki WOKALMANIA z kaliskiego MDK, które wzięły udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych "Opole Artis" zorganizowanych przez tamtejszy Młodzieżowy Dom Kultury. Do Opola, na całe 4 dni: od 17 do 20 maja, przyjechała młodzież z 10 ośrodków z całej Polski. Reprezentacja Kalisza wystąpiła w towarzystwie młodych artystów ze Świdnicy, Rybnika, Starogardu Gdańskiego, Łodzi, Jasła, Zduńskiej Woli, Byczyny, Kielc i oczywiście Opola.

Program imprezy był napięty i obfitujący w wiele ciekawych wydarzeń. Obejmował on: warsztaty taneczne i wokalne, spotkania integracyjne, zwiedzanie Miasta, zwiedzanie multimedialnego Muzeum Polskiej Piosenki, wejście na Wieżę Piastowską - symbol Opola, nocne oglądanie filmu "La la land" na rynku oraz udział w koncercie zespołu Varius Manx.

„Opole Artis” odbywało się równolegle z Dniami Opola i w związku z tym wydarzeniem dziewczęta wielokrotnie występowały na trzech scenach rozstawionych w różnych częściach miasta. Dużymi umiejętnościami, także logistycznymi, musiały wykazać się opiekunki grup – panie Ewa Paczkowska I Anna Bakalarek, żeby za każdym razem dobrze przygotować wychowanki do występu. Zorganizowana została również Gra Miejska o puchar dyrektora MDK Opole, którą kaliski MDK wygrał z olbrzymią przewagą czasową nad pozostałymi grupami. Huuuura!

Zwieńczeniem czterodniowego pobytu w Opolu były występy na deskach opolskiego amfiteatru. Możliwość zaprezentowania się na profesjonalnej scenie, w miejscu gdzie narodziło się wiele gwiazd polskiej piosenki, było dla dziewcząt ogromnym i niezapomnianym przeżyciem. Obie grupy stanęły na wysokości zadania i pięknie zaprezentowały się publiczności, godnie reprezentując naszą placówkę i Miasto Kalisz. „Opole Artis” zakończył wyczekiwany koncert CLEO. Pełne emocji i niezapomnianych wrażeń, nocnym pociągiem, grupy szczęśliwie wróciły do Kalisza.