Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Międzynarodowy Dzień Tańca MDK 2022

 

“Mamy swój język – ruch, który jest uniwersalny dla wszystkich ludzi. Operujemy narzędziem, które ma dużą moc. Doceńmy siłę przekazu sztuki tańca i zastanówmy się jak jej dobrze użyć na potrzeby obecnych czasów. Sztuka łączy, konsoliduje, rozwija, przynosi ukojenie, dobre przeżycia, jest wentylem emocji, pomaga oczyszczać i zrozumieć, oderwać się na chwilę od rzeczywistości i problemów nas otaczających. ....taniec to życie, nierozerwalnie ze sobą związane i wzajemnie oddziałujące. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca życzę nam wszystkim świata, w którym nadal będzie miejsce na sztukę, sztukę tańca i artystów. Świata, w którym dalszy rozwój będzie możliwy i nie powstrzymany.” Anna Hop (tancerka i choreografka związana z Polskim Baletem Narodowym)

 

Powyższy cytat pochodzi z Polskiego Orędzia wydanego z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego 29 kwietnia. Z okazji tego święta w MDK odbyły się, zorganizowane razem ze Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, warsztaty taneczne, które poprowadził Kacper Klimczak. Młodzież z różnych ośrodków tańca na terenie Kalisza oraz goście z Ukrainy wspólnie doskonalili swoje umiejętności i poznawali nowe możliwości w tańcu. Na zakończenie spotkania w krótkich “roboczych” pokazach zaprezentowali to czym zajmują się na co dzień na salach tanecznych.

 

Z całego serca przyłączamy się do życzeń zawartych w Polskim Orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca - instruktorzy tańca w Młodzieżowym Domu Kultury - Ewa Paczkowska, Magdalena Mazurowska i Violetta Graczyk.