MDK-owska WIOSNA w stylu FIT!
Pracownia języka niemieckiego poświęciła kwietniowe zajęcia na przybliżenie słownictwa związanego ze zdrowym i aktywnym stylem życia:)
Nazywaliśmy owoce i warzywa, uczyliśmy się dyscyplin sportowych, rozmawialiśmy o naszych posiłkach, co w nich znajdujemy, w jakich godzinach je spożywamy i czy ważniejsze jednak białko czy warzywno - owocowe menu? Poza ćwiczeniami i zadaniami stworzyliśmy wspólnie piramidę żywienia i skonsumowaliśmy pyszną sałatkę owocową (Obstsalat schmeckt lecker!):) Trochę teorii, trochę praktyki, a na deser… no cóż. Mlutkie grzeszki żywieniowe dozwolone:)
Bleib gesund und fit!- to nasze hasło nie tylko na wiosnę:)














