Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Z cyklu zawodoznawstwo...

 

Wsiąść do pociągu....... Tym razem grupa plastyczna 15+ pani Emilki Kuczyńskiej wyruszyła na wyprawę pociągiem w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące, życiowe pytania: i co dalej? Czym chcę się zajmować w dorosłym życiu?


Jak to w pierwszy dzień wiosny – dziewczyny w towarzystwie nauczycielek – instruktorek: zajęć – pani Emilki i pani Katarzyny Majewskiej-Krzyżaniak wyruszyły do Łodzi na otwarte drzwi Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.

Animacja, architektura wnętrz, biżuteria, fotografia i multimedia, projektowanie graficzne, nowe media, projektowanie ubioru, tkanina i stylizacja wnętrz, wzornictwo to tylko niektóre kierunki studiów, które oferuje uczelnia. Wspaniali ludzie, niesamowita atmosfera, niezwykłe pracownie i możliwości jakie daje ASP w Łodzi. Zapach farby olejnej unoszący się w powietrzu, widok niezliczonych rodzajów matryc w salach grafiki, prace dyplomowe studentów pozostawią trwały ślad w umysłach podróżniczek.

 

Warto było dobrze spożytkować czas w Dzień Wagarowicza. A co dalej z planami na przyszłość ? Czas pokaże, wyjazd zrodził nowe pomysły i otworzył głowy. I tak trzymać droga młodzieżyJ