Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

XVI Konkurs Piosenki Przedszkolaków - kwiecień 2016

Jury XVI Konkursu Piosenki Przedszkolnej w składzie: Anna Bakalarek, Magdalena Żarnecka, Grzegorz Walendowski i Borys Przetakiewicz i  miało ogromne problemy z wybraniem najlepszych spośród uczestników konkursu, którzy zaśpiewali w MDK 28 kwietnia. Zarówno w kategorii solistów jak i zespołów przedszkolaki zaprezentowały się rewelacyjnie. Ostatecznie w kategorii –solista- klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsceAda Jarek – Niepubliczne Przedszkole „Zielone Łąki” w Kaliszu
II miejsce ex aequo Alicja Prus – Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka” w Kaliszu i Beata Janik – Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu
III miejsce także ex aequo – Julia Jamroziak – Niepubliczne Przedszkole „Bajka” w Kaliszu i Małgorzata Bartlińska – Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka” w Kaliszu.
Ta piątka to laureaci, którzy  utorowali sobie drogę do kolejnego - rejonowego etapu XXI Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2016, współorganizatora konkursu. Wyróżnienia  w tej kategorii otrzymali: Filip Reczuch – Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu i Marianna Piątkowska – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Zbiersku. 

W kategorii –zespół- najlepsze  okazały się ...W kategorii –zespół- najlepsze  okazały się przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kalisza w składzie: Maja Ziarkowska, Julia Gawrońska, Barbara Płóciennik, które "Deszczową piosenką" oczarowały jurorów i publiczność. Pozostałe zespoły: Niepubliczne Przedszkole „Jacka i Agatki” w Kaliszu, Przedszkole Niepubliczne „Szczęśliwa 13” w Kaliszu, Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu oraz Publiczne Przedszkole nr 27 w Kaliszu otrzymały wyróżnienia.