Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Wystawa pokonkursowa grudzień 2021

W Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, w jego reprezentacyjnym miejscu – Galerii SZATNIA MDK, w środę 8 grudnia, otwarto pokonkursową wystawę „Wolność bez nałogów”.

Konkurs jest wspólnym przedsięwzięciem MDK i Miasta, od samego początku tj. od 21 lat realizowany w duecie przez panią Beatę Paszak dyrektora placówki i pana Janusza Sibińskiego z-cę naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM, którzy w imieniu swoim i Pana Mateusza Podsadnego Wiceprezydenta Miasta Kalisza uroczyście powitali obecnych i otworzyli wystawę. W sukcesie laureatów: nagrodzonych i wyróżnionych uczniów kaliskich szkół i wychowanków placówek oświatowo – kulturalnych uczestniczyli goście honorowymi: pani Alicja Januszkiewicz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, pan Mariusz Witczak – z-ca naczelnika Wydziału Edukacji UM oraz pani Elżbieta Wojtyła reprezentująca sekcję oświatową PSSE.

Podczas wernisażu organizatorzy wręczyli 15 nagród i 25 wyróżnień. Każdy otrzymał także Kalendarz Profilaktyczny, którego ozdobą są reprodukcje najciekawszych prac konkursowych. Po raz pierwszy w historii konkursu została przyznana także nagroda specjalna. Otrzymała ją Julia Dziedzic 13–latka ze „Strefy rysunku”. Nagrodę ufundowała i wręczyła pani Kinga Sobieszczańska – współwłaścicielka aptek „Na dobre i na złe”.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy życia wolnego od nałogów!  Pełną listę laureatów znajdziecie w załączonym PROTOKOLE. Wystawę „Wolność bez nałogów” można oglądać w gościnnych  progach J MDK do końca stycznia 2022 roku. Zapraszamy.

Więcej fotek na MDK-owskim FACEBOOKU, Portalu CALISIA i FB Miasta Kalisza.

O relacji z obrad JURY przeczytacie TUTAJ!

  • fot. www.kalisz.pl