Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

VIII Kaliski Tydzień Zdrowia zakończony….

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kalisza, Starosty Kaliskiego i Kuratorium Oświaty w Poznaniu z okazji KALISKIEGO TYGODNIA ZDROWIA zorganizowała szereg konkursów o charakterze profilaktycznym i prozdrowotnym, przeznaczonych dla przedszkoli, szkół i placówek z Kalisza i powiatu kaliskiego: „Plan na zdrowie”, „Chcemy być bezpieczni”, „Higiena ważna sprawa”, „Nie daj się Aids”. Partnerami wspierającymi to przedsięwzięcie byli: Urząd Miasta Kalisza, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Straż Miejska Kalisza, Oddział Regionalny PCK, Książnica Pedagogiczna w Kaliszu, Młodzieżowy Dom Kultury :) w Kaliszu, parlamentarzyści oraz wiele innych organizacji i stowarzyszeń.

Z wielką radością informujemy o sukcesie naszych MDKowskich wychowanków w tak prestiżowym przedsięwzięciu. W konkursie na projekt i realizację graffiti „Plan na zdrowie” I. miejsce zdobyła Helena Jakubowska z pracowni plastycznej Bogusławy Kowalczyk, a w konkursie „Chcemy być bezpieczni”, adresowanym do osób dorosłych, pierwsze trzy miejsca zdobyli wychowankowie Beaty Solińskiej z grupy „Tęcza”: I. miejsce – Teresa Kawczyńska; II. miejsce – Sara Wojciechowska; III. miejsce – Wiesław Hajdziony. Dla laureatów świetnie rozpoczął się sezon wakacyjny, gdyż wśród nagród znalazły się walizki i plecaki, tak przydatne podczas podróży.

Uroczyste podsumowanie konkursów z wręczeniem nagród odbyło się w Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego. Imprezę uświetniły występy solistek: Ady Jarek, Mai Pieniążek i Oli Pilarskiej ze Studia Piosenki WOKALMANIA MDK pod kierunkiem Ani Bakalarek.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.