Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Tylko dance ma sens...

3 kwietnia, w innej rzeczywistości, tej bez koronowirusa, wszyscy tancerze z MDK byliby na scenie CKiS i walczyli o STATUETKI Regionalnych Spotkań Tanecznych "Tylko dance ma sens" (przypomnijcie sobie, jak było rok temu)

Dzisiaj p. Ewa Paczkowska zaprasza Was do aktywności w domu. Pierwsze ćwiczenia, jakie Wam zaproponowała, to były ćwiczenia rozciągające do szpagatu damskiego (francuskiego). Czas na nowe wyzwanie!!! Szpagat turecki, ale najpierw rozgrzewka...

 

Przed rozpoczęciem wykonywania ćwiczeń na sznurek rozgrzej mięśnie. Rozgrzewka przed ćwiczeniami rozciągającymi do szpagatu powinna trwać 10-15 minut. Uchroni cię to przed kontuzją oraz przygotuje mięśnie do wydłużania. Ćwiczenia na szpagat męski można robić zarówno w leżeniu, siadzie, jak i w staniu. Wystarczy kilka powtórzeń, wykonywanych regularnie.

  • Zacznij rozgrzewkę od truchtu. Na zmianę unoś kolana w stronę klatki piersiowej i uderzaj piętami o pośladki.
  • Wykonaj krążenia głową po półokręgu: od jednego ramienia do drugiego. Pamiętaj, aby zrobić to zarówno z przodu, jak i z tyłu. Potem pochyl głowę na prawy i na lewy bok, wytrzymując chwilę w pozycji. Następnie pochyl głowę do przodu, a później do tyłu.
  • Zrób 10-15 pajacyków.
  • Wykonaj 10 podskoków z jednoczesnym podnoszeniem nóg ugiętych w kolanach. 5 razy unieś nogę kierując stopę do środka i 5 razy skieruj stopę na zewnątrz. Za ruchem stopy podąży noga.
  • Teraz czas na krążenie ramionami do tyłu, a następnie do przodu.
  • Zrób krążenia biodrami w obie strony, a następnie wykonaj obszerne krążenia całym tułowiem.
  • Stań w rozkroku i skręcaj tułów dotykając naprzemiennie lewą ręką prawą stopę i prawą ręką lewą stopę. Pozycja wyjściowa: rozkrok (troszkę szerzej niż na szerokość bioder). Ruch (R): skłon do prawej nogi (policz do 3), Na środek (policz do 3. Do lewej (policz do 3) i wyprost tułowia. Ilość powtórzeń: 10 razy.

 

 

 

Cały trening w załączonym OPISIE. Powodzenia i pozdrawiam. Ewa Paczkowska