Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

TĘCZA na "Małym Księciu" w CKiS 😍❤️


Dobrze się widzi tylko sercem” a „najważniejsze jest niewidoczne

 

To motto przewodnie spektaklu muzycznego „Mały Książę”, wyreżyserowanego przez aktorkę Kamę Kowalewską, autorkę tekstów piosenek oraz twórczynię muzyki. Aktorami w przedstawieniu są dzieci i młodzież z kaliskich szkół.

 

Na to właśnie przedstawienie wybrali się uczestnicy grupy plastycznej TĘCZA MDK wraz z opiekunką p. Beatą Solińską. „Mały Książę” został wyreżyserowany tak, aby odbiorca mógł w sposób bardzo przystępny zrozumieć i zapamiętać treść spektaklu za pomocą trzeciego kanału percepcyjnego – kinestetycznego - gdzie działają silne emocje i uczucia. Oj, a emocje były naprawdę wielkie. Multimedialna wizualizacja, efektowne, silne oświetlenie stanowiące główną scenografię, muzyka trafiająca do odbiorcy, interakcja z publicznością, no i przekaz treści i wartości ciągle aktualnych, bliskich sercu młodych i starszych widzów. No i reakcja widowni na koniec spektaklu, dłuuugi aplauz na stojąco.

 

Nie mogło się to wszystko tak szybko skończyć dla MDK-owskiej ekipy. Tę piękną opowieść o życiu, miłości i przyjaźni grupa TĘCZA po spektaklu kontemplowała jeszcze w ulubionej Cafe Calisia na pysznym ciachu i kawie. Bo przecież, aby budować trwałe i dobre więzi, trzeba znaleźć trochę czasu dla innych, spotkać się osobiście, wymienić spostrzeżeniami, porozmawiać, POPATRZEĆ na siebie ♥SERCEM♥.