Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych... oj działo się!!!

 

Już po raz 22. w MDK-owskiej przestrzeni w piątkowy poranek 17 marca wystąpiły przedszkolaki w Prezentacjach Teatrzyków Przedszkolnych „O nagrodę Pluszowego Misia”. W tym roku swoje aktorskie umiejętności zaprezentowały dzieci z: ♥ Publicznego Przedszkola nr 21 „Ekoludek" z adaptacją poezji "Włos", ♥ Niepubliczne Przedszkole „Jacka i Agatki" z inscenizacją bajki „Królewna Śnieżka", ♥ Niepubliczne Przedszkole im. Misia Uszatka w odsłonie pt. „Bal w pokoiku lal", ♥ Przedszkole Niepubliczne „Szczęśliwa 13" z widowiskiem słowno-muzycznym „Każdy ma swoje przyzwyczajenia" na podstawie wiersza A. Fredry „Paweł i Gaweł" oraz ♥ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Kaliszu z zaskakującą wersją „Kopciuszka".

 

Wszystkie prezentacje zasłużyły na podziw i uznanie, ale ostatecznie to publiczność, składająca się z uczestników konkursu zdecydowała, że główną nagrodę otrzyma Niepubliczne Przedszkole „Jacka i Agatki". Dodatkowo jury powołane przez organizatora przyznało też nagrody indywidualne. „Osobowościami prezentacji” zostali: Maria Pawłowska z Publicznego Przedszkola nr 21, Alex Jankowiak z Przedszkola Niepublicznego „Szczęśliwa 13", Maja Żółnowska z Niepublicznego Przedszkola im. Misia Uszatka oraz Julia Gil z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Kaliszu.

 

W imieniu Młodzieżowego Domu Kultury wszystkim uczestnikom teatralnej zabawy pogratulowała pani Beata Paszak - dyrektor placówki. Szczególne podziękowania i słowa uznania skierowała do pań przedszkolanek -  artystycznych opiekunek teatrzyków. Ich rola w tworzeniu scenariuszy, dekoracji, kostiumów, doboru muzyki, tworzeniu choreografii, a potem panowania nad żywiołem 3, 4, 5 latków jest nie do przecenienia. Brawo Wy.