Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Plastyczne podróże... do krainy wyobraźni

 

Prawie miesiąc trwała podróż do krainy wyobraźni, w którą swoich podopiecznych z pracowni plastycznej MDK zaprosiła p. Beata Solińska.

 

Wszystko zaczęło się od spektaklu kukiełkowego „Alicja w krainie czarów” oraz warsztatów „O czym szumi papier”. Całe przedsięwzięcie odbyło się w MDK w sobotnie październikowe przedpołudnie. W świat fantazji i wyobraźni młodych plastyków wprowadziły: Majka Graf i Agnieszka Wypych czyli duet „Therapy Art”. Mnóstwo śmiechu, olbrzymia dawka energii i wiele twórczych działań to był dopiero początek podróży.

 

Kolejne przedsięwzięcia realizowano już w pracowni na zajęciach np. konstruowanie wehikułu czasu. Pojazd miał teleportować małych wynalazców w wykreowany przez nich fantastyczny świat. Spontaniczne działania, dowolność w realizowaniu projektów, bogaty warsztat, różnorodne materiały wyzwoliły w dzieciach nieograniczoną wyobraźnię i kreatywność. W takich okolicznościach powstały zaskakujące wręcz machiny.

 

Ostatnim etapem plastycznej podróży było namalowanie wymyślonych światów i bohaterów. Wykorzystując pastele, pisaki, technikę 3D, dzieci przeniosły się do świata dinozaurów i kraterów, podwodnego królestwa syrenek, krainy superbohaterów czy siedziby Roszpunki.