Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Pani Beata Solińska zaprasza

Konkurs dla wszystkich chętnych!

Kochani! Przyszedł czas, abyście sprawdzili swoje umiejętności nabyte na zajęciach plastycznych we własnym domu. Uruchomcie wyobraźnię i twórcze działanie, wymyślajcie bez ograniczeń. 
Pamiętacie? Butelki, kubki jednorazowe, papierki, różnorodne opakowania po żywności, odpady, makarony, różniaste ziarna mogą się wam przydać, mogą zamienić się w prawdziwe dzieła. Wszystko czego mama nie potrzebuje w kuchni, a tata w swoim warsztacie. Wykorzystajcie je w swoich działaniach… 
Pamiętacie? Mąka ziemniaczana… na pewno się znajdzie w kuchni. Połączcie ją z wodą. Zróbcie z niej magiczną masę nienewtonowską i obserwujcie, jak się zachowuje. Czeka was fajna zabawa. 
A mąka i sól? Na pewno mama wam da po szklance plus trochę oliwy i woda. Zróbcie z niej masę solną. Można z niej rzeźbić różnorodne figurki, zwierzęta, motywy roślinne takie jak kwiaty, liście, owoce, warzywa, muszelki itp. Zbliża się Wielkanoc, więc masa solna idealnie nadaje się na stworzenie ozdób wielkanocnych np. owieczek (futerko możecie zrobić przeciskając masę przez wyciskarkę do czosnku), zajączków, kurczaczków, kaczuszek, ptaszków. Po wyschnięciu możecie je malować farbami. Pamiętajcie, że patyczkami, wykałaczkami, nożykiem, słomką możecie tworzyć fajne faktury, odbijać różnorodne wzory na masie solnej.
Macie różnorodne skrawki materiałów, a może jakąś starą koszulkę? Szyjcie ubranka dla lalek i pluszaków, a może jakąś torebkę, kosmetyczkę, piórnik? Szycie to trudna umiejętność. Poproście rodziców, aby nauczyli Was nawlekać nitkę, robić pętelkę, szyć prostym ściegiem (z tym zawsze są problemy, a teraz jest dużo czasu, aby to poćwiczyć). Jak się znowu spotkamy, to sprawdzę czy te umiejętności ogarnęliście J. Bawcie się dobrze. Zaproście do zabawy rodzeństwo i rodziców. Przesyłajcie fotki waszych prac, a nawet sfotografujcie cały proces tworzenia krok po kroku i przesyłajcie na adres: bsolinska@interia.pl (mile widziany opis). Najciekawsze prace opublikujemy na stronie MDK i Facebooku, a najbardziej kreatywne i pomysłowe nagrodzimy. Wręczenie nagród nastąpi po powrocie na zajęcia.

Pozdrawiam Beata Solińska.

 

Płyn nieniutonowski:

https://youtu.be/16FYgT1Bueo

Masa Solna:

https://youtu.be/17kFusxFZWc

https://youtu.be/-ZPEv5b2kN8

https://youtu.be/OaYPxip2SFY

https://youtu.be/q5ToYn-Iy8U

https://youtu.be/YheUlxEMdgE

https://youtu.be/j2l08qd1pu4

https://youtu.be/npfpXBc_bDY

Masa porcelanowa:

https://youtu.be/xY7b6ED8-ZE

https://youtu.be/fCSLIY6rI6Y

https://youtu.be/yJJkjOhYApI

https://youtu.be/30TksHCXAsA

https://youtu.be/Ddt36UG8QfY

https://youtu.be/uYebUrAQ9kE

Mnóstwo świetnych pomysłów:

https://pl.pinterest.com/

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/06/prace-plastyczne/

http://mamarak.pl/category/prace-plastyczne/

http://ikwdomowymzaciszu.blogspot.com/2017/08/ponad-100-pomysow-na-prace-plastyczne.html