Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

O wielkim sukcesie Justyny Musiał i grupy plastycznej TĘCZA MDK

 

Nie lada wyzwania podjęli się wychowankowie p. Beaty Solińskiej z grupy osób z niepełnosprawnościami TĘCZA MDK, biorąc udział w tak prestiżowym i od wielu lat organizowanym konkursie plastycznym w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM Kalisz’ 2021. Oczywiście chęci i zapał był olbrzymi, a pomysłów co nie miara, choć temat inspirowany muzyką dawną trudny do wykonania i wymagający sporej wyobraźni. W pracowni powstało wiele prac przestrzennych, malarskich i rysunkowych.

 

Wymagające jury, pod przewodnictwem prof. UAM dr hab. Beaty Koteckiej, do grona 15 laureatów z niemal całej Polski, zaprosiło Justynę Musiał, nagradzając jej przepiękną, nasyconą ferią barw ilustrację. Nagrodę wręczyła Justynce i jej artystycznej opiekunce p. Beacie Solińskiej Przewodnicząca Jury. I to nie był koniec niespodzianek. Laureatce konkursu Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży SCHOLA CANTORUM przyznało jednorazowe stypendium na rozwój artystycznych pasji. Tę radosną wiadomość przekazała Justynce i jej rodzicom p. Małgorzata Jackowska Wiceprezes Stowarzyszenia.

 

W pięknych słowach do wydarzenia odniosła się p. Beata Solińska nauczyciel MDK w pracowni plastycznej: „To wielka radość i duma nie tylko dla samej laureatki, ale również dla całej grupy i dla mnie. Warto dodać, że Justynka uczęszcza na zajęcia plastyczne do Mdk od 2 lat. Przychodząc na zajęcia praktycznie potrafiła jedynie wypełniać kolorowanki. Jej pierwsze prace najbardziej zaskakiwały mamę, która nie mogła uwierzyć, że jej dziecko tak potrafi... To niesamowite, jak w krótkim czasie Justynka nauczyła się samodzielnego, twórczego myślenia i rozwinęła warsztat artystyczny, dzięki czemu może tworzyć tak niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju prace”.

 

Sukcesu Justynce i całej grupie pogratulowała też p. Beata Paszak dyrektor MDK, która obiecała, że będzie mocno trzymać kciuki podczas kolejnych konkursów. Na zajęciach właśnie powstawały prace na Konkurs Plastyczny „Pejzaże Kalisza – ZABYTKI”.

 

Więcej o Festiwalu i wynikach konkursu przeczytacie TUTAJ!