Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Nagrodzone w Dniu Dziecka

 

Już po raz 36. świętowaliśmy podsumowanie konkursu plastycznego ŚWIAT DZIECKA, które nieprzypadkowo odbywa się w tym szczególnym dniu – 1 czerwca. Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Udział wychowanków MDK w tak prestiżowym konkursie jest dla nas zawsze dużym wyzwaniem, ponieważ z każdym rokiem przybywa coraz to więcej uczestników niemalże z całej Polski. Tu długo można by wymieniać placówki kultury oraz szkoły i przedszkola z różnych miast i miasteczek. Wśród nich znalazł się również Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu oraz nasi wychowankowie z pracowni plastycznej prowadzonej przez panią Bogusię Kowalczyk.

Laureatami konkursu zostało aż 9 młodych plastyków z MDK. Nagrody otrzymały: ZUZANNA PIEKARSKA oraz JULIA MASIAK, natomiast wyróżnienia trafiły do: NATALII ADAMCZYK, URSZULI KOŁOMECKIEJ, JAGODY KAPITANIAK, ELIZY GRZYWACZ, ZOFII WIŚNIEWSKIEJ, JAGODY PAWŁOWSKIEJ i HELENY JAKUBOWSKIEJ.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa w Galerii Tarasina, którą będzie można zobaczyć jeszcze przez najbliższe dni, oraz katalog z pracami nagrodzonych osób. Nie zabrakło również uroczystego wernisażu, słodkości oraz życzeń z okazji Dnia Dziecka. Atrakcją dnia były warsztaty sitodruku, na których laureaci, pod okiem profesjonalisty, mogli wykonać torby z grafikami zaczerpniętymi z twórczości mistrza Jana Tarasina. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumni.