Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Mikołajki z MDK...grudzień 2021

 

W mikołajkowe poniedziałkowe popołudnie MDK - owskie zajęcia przenieśliśmy na Złoty Róg. Tam w doborowym towarzystwie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I. i II. stopnia oraz chóru nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 19 śpiewem i muzyką umilaliśmy kaliszanom oczekiwanie na oficjalne świąteczne rozświetlenie naszego Miasta.

 

Z MDK zaprezentowała się najmłodsza grupa przedszkolaków z pracowni p. Magdy Żarneckiej oraz wokalistki i wokaliści ze Studia Piosenki WOKALMANIA, którymi opiekuje się p. Ania Bakalarek. Swój udział w Kaliskich Mikołajkach miały też inne pracownie, np. plastycy przygotowali kilkadziesiąt prezentów, którymi została obdarowana publiczność. O upominki zadbała Fundacja CHOPS, a jej prezes p. Roman Żarnecki zaprosił nas wszystkich do dzielenia się dobrem. Zaproszenie przyjmujemy i postaramy się być lepsi, wrażliwsi, uważniejsi na drugiego człowieka... nie tylko od święta.

 

A poza tym dobrze się bawiliśmy, poznaliśmy Mikołaja i Panią Mikołajową, zobaczyliśmy jak mieszkają, zjedliśmy smaczną zupę, a na deser pyszne gofry.