Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

MDKowski HALLOWEEN :)

 

Halloween w pracowni plastycznej p. Beaty Solińskiej został zainspirowany Tureckim Teatrem Cieni, który grupy dziecięce obejrzały tydzień wcześniej w CKiS. Już wtedy uczestnicy mieli możliwość spróbowania scenicznego ruchu papierowych lalek na patyku. Tym razem każdy stworzył czterech bohaterów, symbolicznych dla święta halloween: sowę, kota, nietoperza oraz duszka. Wszystkie były przyjazne, kolorowe i zdobione brokatem. Do tego każdy z małych artystów ozdobił dla siebie maskę, przyjmując postać: uśmiechniętej czarownicy, pirata, nietoperza, sowy, kota czy dyni. Po wykonaniu prac, chętne dzieci odgrywały scenki na dużym podświetlonym ekranie, tak aby można było zobaczyć wyraźne cienie prezentowanych bohaterów. Tak stworzony klimat, w ciemnej pracowni i przy punktowym oświetleniu, zachęcał dzieci do udziału w zabawie. Nawet te bardziej nieśmiałe odważyły się zaprezentować krótkie historyjki. Na koniec zajęć również rodzice mieli okazję zobaczyć, jak ich pociechy bawią się i tworzą animacje z cieni.

Połączenie teatroterapii z działaniami plastycznymi motywują i sprawiają, że dzieci chętniej się „otwierają” i integrują.

 

Przypominamy, że 31 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W dniach od 3 do 9 listopada niektóre pracownie pracują wg zmienionego planu. Proszę bądźcie w kontakcie ze swoimi nauczycielami. Informacje szczegółowe uzyskacie także w sekretariacie 62 767 25 21.