Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Kulturalna Środa w KOMODZIE z MDK :) 31 maja

 

Serdecznie zapraszamy na Wystawę Malarstwa „Taki Ja” Krzysztofa Suszyńskiego do Komody przy Niecałej w Kaliszu. Jest to jednodniowa wystawa w ramach Kulturalnej Środy. Prace będzie można oglądać w godzinach od 10.00 do wieczora, a oficjalne otwarcie odbędzie się 31 maja 2023 aż dwukrotnie: o godzinie 10.00 dla placówek oświatowych i warsztatów terapeutycznych, natomiast pozostałych gości zapraszamy na godzinę 16.00.

 

Autor prac od ponad 10 lat jest uczestnikiem zajęć grupy plastycznej „Tęcza” pod kierunkiem p. Beaty Solińskiej, działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Obserwując rozwój artystyczny Krzysztofa, jego wielką pasję, sukcesy i liczne nagrody, chcemy się podzielić  tym z innymi, pokazać niesamowity, jedyny i niepowtarzalny styl, po prostu "styl Krzysia". To  emocjonalne, ekspresyjne malarstwo pełne: barwnych kontrastów i faktur, nietypowych form i zdeformowanych kształtów, pastelowych konturów wieńczących dzieło. Połączenie dwóch technik: akryli i pasteli, tak charakterystyczne dla prac Krzysztofa, czyni go rozpoznawalnym. Mówiąc krótko - wystawa „Taki Ja” odzwierciedla  osobisty sposób postrzegania świata przez autora. Warto przyjrzeć mu się z bliska i poznać wrażliwe oblicze artysty. Każdy gość na wystawie dla autora jest ważny, bo oznacza akceptację, zainteresowanie, szacunek. Nie może nas zabraknąć w Komodzie w środę - 31 maja.

 

Wernisażom towarzyszyć będą występy wychowanków z MDK. O godzinie 10.00 zaśpiewają  podopieczni pani Anny Bakalarek ze Studia Piosenki WOKALMANIA, a po południu uczeń pana Borysa Przetakiewicza - Mateusz Śniegula zaprezentuje się w mini recitalu gitarowym. Na zakończenie o godz. 17.30 zobaczymy w akcji także Sieraszewski Dance Studio.