Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Konkurs Piosenki Przedszkolnej WYNIKI!

 

 

W Młodzieżowym Domu Kultury, 13 maja 2021 roku, odbyły się przesłuchania uczestników II. Konkursu Piosenki Przedszkolaków ONLINE. Ponieważ nie mogliśmy jeszcze gościć młodych artystów w naszej placówce osobiście, wzorem roku ubiegłego, dzieci w wieku przedszkolnym przygotowywały nagrania video. Taka forma prezentacji dała możliwość uczestnictwa w konkursie także tym, którzy mieszkają w znacznej odległości od Kalisza i z formatu lokalnego staliśmy się imprezą o zasięgu ogólnopolskimJ.

 

Zgodnie z regulaminem dzieci miały do wyboru dwie kategorie: solista lub solista z zespołem oraz zespół. Jury w składzie czterech muzyków z MDK: Łukasza Pieniążka, Anny Bakalarek, Grzegorza Walendowskiego i Magdaleny Żarneckiej, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, przyznało: w kategorii solista I. miejsce Nikoli Macniak z Publicznego Przedszkola w Zbiersku, która wystąpiła z "Piosenką o muzyce", II. miejsce Mai Zaborskiej ze Studia Muzyki Rozrywkowej w Lublinie za "Cud w szafie" w oraz III. miejsce Hannie Bieniaszczyk - kaliszance, która w towarzystwie swojego braciszka zaśpiewała piosenkę "Fryzjer i lew". Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Lena Kowalska ze Szkoły Wokalnej MuscalArt w Kaliszu, Pola Wojtkowiak z Publicznego Przedszkola nr 28 BAJKA w Kaliszu, Wojciech Przepiórka z Kamienia, Pola Tomczak z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek w Kaliszu oraz najmłodszy uczestnik Antoni Janiak z Publicznego Przedszkola nr 20 w Kaliszu. W kategorii zespół - I. miejsce otrzymał duet Wojciech Jarek & Jan Grajek za piosenkę "Puszek okruszek", a wyróżnienie zdobył Zespół z Publicznego Przedszkola nr 28 BAJKA w Kaliszu w składzie: Marcelina Bolińska, Iga Pawlak, Amelia Pawlaczyk, Zuzanna Gralak .

 

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy, a opiekunom artystycznym i rodzicom baaardzoJ dziękujemy za zaangażowanie. Od 20 maja zapraszamy do portierni MDK (9.00 – 19.00) po odbiór pamiątkowych dyplomów (wszyscy uczestnicy), a laureatów po nagrody rzeczowe. Z portierni można też odbierać dostarczone na konkurs pendrivy.

 

Na FACEBOOKU MDK możecie posłuchać laureatów konkursu. Zapraszamy!

 

 

  • Nikola
  • Hania
  • Blanka
  • Gabrysia
  • Laura
  • PN Stokrotka
  • Pola
  • Przedszkolaki z Godziesz
  • PP Nr 1