Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Główna nagroda dla Ady Jarek!

Ada Jarek, podopieczna Studia Piosenki WOKALMANIA MDK zdobyła główną Nagrodę Europejskiej Fundacji Wspierania Talentów „Młodzi artyści” FUMKA w kategorii 7-13 lat, którą wyśpiewała podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2019 w Zielonej Górze.

Rada Artystyczna Festiwalu, której przewodniczył Aleksander Maliszewski, po wysłuchaniu aż 136 nadesłanych zgłoszeń zakwalifikowała 28 uczestników, w tym Adę Jarek. Wzięli oni udział w koncertach konkursowych Festiwalu. 9-letnia kaliszanka zaprezentowała się znakomicie. W sobotę, 25 maja zaśpiewała podczas koncertu galowego, zdobywając główną nagrodę Europejskiej Fundacji Wspierania Talentów "Młodzi Artyści" FUMKA w kategorii 7-13 lat. Gwiazdą koncertu galowego w Zielonej Górze był zespół Lemon.

To były 3 dni intensywnej pracy, lecz także integracji uczestników i dobrej zabawy. Ada codziennie uczestniczyła w warsztatach wokalnych oraz próbach do koncertu konkursowego z orkiestrą festiwalową. Było to duże przeżycie, wystąpić na jednej scenie z profesjonalnymi muzykami. Jurorzy byli zachwyceni głosem Ady i gratulowali jej, nazywając małą Anną Marią Jopek. Ada wróciła do domu wraz z rodzicami i instruktorką wokalną p. Anną Bakalarek bardzo szczęśliwa!

Przed młodą solistką jeszcze trzy konkursy wokalne: II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Wygraj Sukces, który odbędzie się w Poznaniu, Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie oraz finał 27. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie” w Opolu. Gratulujemy Adzie, jej rodzicom oraz opiekunce artystycznej i życzymy im dalszych sukcesów!