Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

Portret groteskowy w Galerii SZATNIA MDK wrzesień 2023

 

Sezon artystyczny 2023/2024 w Galerii SZATNIA MDK zainaugurowaliśmy wystawą PORTRET GROTESKOWY w grafice JULII GÓRECKIEJ.

 

Twórczość Julii mieliśmy przyjemność prezentować już po raz drugi. Pierwsza Jej wystawa odbyła się w 2017 roku, na której mogliśmy zobaczyć rysunki oraz grafiki. Tym razem ekspozycja zawiera czterdzieści grafik, na które składają się „portrety groteskowe” zainspirowane wyobraźnią autorki, grami komputerowymi, a także pomysłami zaczerpniętymi z najbliższego otoczeni.

 

Julia jest uczennicą w klasie maturalnej III LO im. M. Kopernika w Kaliszu. Przez wiele lat swój talent rozwijała w pracowniach plastycznych MDK. Zawsze zadziwiała talentem, pracowitością, dojrzałością artystyczną i profesjonalizmem.

Na wernisażu - 27 września - mieliśmy przyjemność gościć autorkę wystawy w gronie jej najbliższych, przyjaciół, nauczycieli z liceum oraz przedstawicieli różnych środowisk. Na ręce Julii gratulacje, w imieniu władz Miasta Kalisza, złożył pan Marian Durlej – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RM.


Julii jeszcze raz gratulujemy!!!, a wszystkich kaliszan serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie prezentowana w naszej galerii przy Teatralnej 3 do 18 października w godzinach pracy placówki (8.00 – 20.00). Wstęp wolny.