Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

TĘCZOWO i KOLOROWO inaugurujemy sezon artystyczny 2021/2022 w MDK!

 

Druga wystawa z cyklu „Tęczowo i kolorowo” grupy osób z niepełnosprawnościami „Tęcza” została oficjalnie otwarta 29 września 2021 w Galerii SZATNIA MDK. Tym razem nasi artyści zaprezentowali obrazy malowane akrylami na płótnie. Wystawa pokazuje świat pełen barw, zaskakujących faktur i nieszablonowych form, świat postrzegany oczyma osób z niepełnosprawnościami, świat inny i jakże poruszający. Nie można pozostać obojętnym wobec takiej twórczości.

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za tak liczne przybycie: rodzicom, przyjaciołom i wszystkim którzy wspierali grupę, aby ta wystawa powstała. Dziękujemy, że nasze zaproszenie przyjęli też znamienici goście: Pani Alicja Januszkiewicz reprezentująca Kuratorium Oświaty, Panowie Mariusz Witczak i Janusz Sibiński przedstawiciele Miasta, którzy od wielu lat „Tęczy” kibicują, Pani Elżbieta Wojtyła z oświaty zdrowotnej kaliskiego Sanepidu oraz Pani Zenia Kubiak – kierująca filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Opiekunka grupy plastycznej „Tęcza” Beata Solińska w pięknych słowach osobiście podziękowała władzom Miasta Kalisza za coroczne finansowe wsparcie grupy, Firmie COLIAN za szczodrość i przygotowanie słodkiego poczęstunku i wreszcie Ali Brąszewskiej – uczestniczce m. in. IV edycji The Voice Kids za cudny, poruszający muzyczny popis i za to, że do duetu zaprosiła Edytkę Kawecką z „Tęczy”. To dzięki Wam było pięknie i klimatycznie.

 

Wystawę można oglądać w Galerii SZATNIA MDK do 19 października 2021. Istnieje możliwość zakupu prezentowanych prac. W tym celu proszę kontaktować się z opiekunką grupy – Beatą Solińską np. pisząc beata.solinska@mdk.kalisz.pl lub telefonicznie MDK 62 767 25 21. Pozyskane ze sprzedaży środki przeznaczone są na zakup materiałów plastycznych do pracowni.