Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Fartuszki z odzysku

 

W dobie "śmieciowych" zagrożeń naszej planety jednym z ważniejszych celów zajęć plastycznych jest edukacja proekologiczna. Wychowankowie MDK uczą się, jak ponownie wykorzystywać odpady i różnorodne niepotrzebne rzeczy, aby dając im drugie życie nabrały nowego, twórczego wyrazu. Takie działania służą ochronie naturalnego środowiska i wychowują świadomych mieszkańców Ziemi.

 

Grupa dziecięca z pracowni plastycznej p. Beaty Solińskiej np. przygotowała i ozdobiła fartuszki z „odzysku”. Aby nadać spersonalizowany design fartuszkom młodzi plastycy zastosowali markery do malowania na tkaninach. Na stare napisy przyklejona została biała folia, stanowiąca podłoże.

Folia i wiele innych materiałów, jak różnorodne kartoniki, pudełeczka, kolorowe kółka, bibuły, kartonowe paski to odpady z drukarni, ale bardzo przydatne i przez pracownię plastyczną często i chętnie wykorzystywane w działaniach recyklingowych. Przy okazji serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Jackowskiej za systematyczne zaopatrywanie pracowni w takie cuda:).