Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

DZIEŃ TAŃCA w MDK 2011

Warsztaty odbywały się w dwóch grupach wiekowych, energia i pozytywne wibracje można było zauważyć zarówno w grupie najmłodszych, jak i grupie starszej. Było dużo ruchu, muzyka, wspólne śpiewanie- czyli wszystko, co jest częścią składową brazylijskiej sztuki walki.

A w piątek o godz. 13.00 warsztatowicze, uczestnicy Dnia Tańca i organizatorzy spotkali się na wspólnym jamie tanecznym pod kaliskim Ratuszem. W rytmie afrykańskich bębnów uczestnicy tańczyli, zapraszając jednocześnie do MDK, gdzie miał odbyć się Wieczór Tańca i Capoeiry.

Wieczorem, tytułem wstępu, kilka słów o tańcu i nie tylko powiedział Juliusz Grzybowski - filozof, wykładowca UAM w Kaliszu, kiedyś tancerz…

O 19.30 rozpoczęły się spektakle (zatańczyły: Arleta Piotrowska i Dorota Bielecka, Zespół Studnia, Grupa Przechowalnia, Lena Kowalska, Anna Wytych -Wierzgacz ), pomiędzy prezentowały się tajemnicze postacie w strojach z pracowni Kokoshe Bogny Rząd.

W końcu wojownicy capoeira zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie podsumowującym warsztaty, zapraszając jednocześnie wszystkich gości Dnia Tańca do kręgu wojowników…

Wszyscy chyba opuszczali MDK w dobrych nastrojach, nasyceni tanecznymi doznaniami…