Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Fabryczna 13-15, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl
e-mail: mdk.konkursy@op.pl

A A A

Dzień Tańca w MDK - kwiecień 2018

Musimy pamiętać, by tańczyć choć trochę każdego dnia... tymi słowami - fragmentem orędzia napisanego przez Ohada Naharina z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca - rozpoczęliśmy nasze małe wielkie święto tańca w Młodzieżowym Domu Kultury.

26 kwietnia MDK we współpracy ze Studium Animatorów Kultury przygotował spotkanie młodych tancerzy, którzy zaprezentowali spektakle, nad którymi pracowali w mijającym sezonie. Na scenie MDK zaprezentowali się tancerze ze Studium Animatorów Kultury w choreografiach Anny Wytych - Wierzgacz i w choreografiach własnych, choreografie z MDK stworzone pod okiem Ewy Paczkowskiej i Magdy Mazurowskiej, spektakl z ostrowskiego MDK-u w choreografii Martyny Konowalskiej, Sieraszewski Dance Studio w choreografiach Aurelii i Eweliny Sieraszewskich, hip hop ze Szkoły Music Store przygotowany przez Klaudię Poziemską oraz solo Anity Stempin.
By słowa stały się faktem, na koniec imprezy artyści zaprosili na scenę publiczność, by każdy na moment miał szansę zatańczyć choć trochę:). Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór.