Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego

ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 25 21

web: www.mdk.kalisz.pl

A A A

21. Konkurs Piosenki Przedszkolaków MDK Kalisz' 2022

 

W czwartkowe przedpołudnie, 12 maja, gościliśmy w Młodzieżowym Domu Kultury uczestników 21. edycji Konkursu Piosenki Przedszkolaków.

Jury w składzie: Anna Bakalarek, Magdalena Żarnecka, Borys Przetakiewicz i Grzegorz Walendowski wysłuchało prezentacji w dwóch kategoriach: SOLISTA oraz ZESPÓŁ i podjęło następujący werdykt: I miejsce w kategorii solista zdobyła Zuzanna Banaszak z Niepublicznego Przedszkola "Jacka i Agatki", która oczarowała jurorów piosenką "Bajka ma różne imiona", II miejsce zdobyła Nadia Kryś z Publicznego przedszkola "Ekoludek", III ex aequo Zofia Galewska z Przedszkola "Kolorowy wiatraczek" oraz Maria Gałęzka. Te cztery solistki zostały jednocześnie nominowane do kolejnego Rejonowego Etapu XXV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2022. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Lena Szymańska PP nr 31, Hanna Mikołajczyk z NP "Misia Uszatka", Iga Janiak z NP "Zielone Łąki" i Oliwia Szewczyk z NP "Pluszaki".

W kategorii ZESPÓŁ: I miejsce wyśpiewała grupa z Publicznego Przedszkola nr 20, II miejsce przypadło zespołowi z NP "Jacka i Agatki", a wyróżnienia otrzymały zespoły z PPS „Justynka” w Stawiszynie oraz Anglojęzyczne Przedszkole "Rainbow".

Niech żałują ci których nie było J bowiem organizatorzy: MDK w Kaliszu, GOK „Sokół” w Czerwonaku i Fundacja CHOPS oprócz świetnej zabawy zapewnili wszystkim przedszkolakom nagrody, a Zuzia - laureatka I miejsca - wyjechała z MDK na rowerze. Gratulujemy i dziękujemy za wspólną artystyczną zabawę.